Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Albert „Longterm” Rokicki: Nie interesują mnie jednorazowe, kilkunastoprocentowe wystrzały dywidendowe

Kolejny odcinek „Pytań do Longterma” w znacznej części poświęcony został tematowi inwestowania dywidendowego i selekcji spółek do takiego portfela inwestycyjnego. Poruszona została między innymi sytuacja, w której spółka nie wypłaca dywidendy w danym roku. Pojawiło się również pytanie o sytuację inwestycyjną w Japonii.

 

Jeśli macie własne pytania do Alberta Rokickiego zachęcamy do zadania ich w komentarzu do tego akapitu. Odpowiedzi znajdą się w następnym odcinku „Pytań do Longterma”.

Inwestorzy.tv


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!

Albert Rokicki będzie gościem tegorocznej edycji konferencji!


 Skrót pytań i odpowiedzi

 

0:55 – Mówisz, że po 20 latach możliwe jest 100% zwrotu z samej dywidendy. Ale co jeśli spółka w danym roku nie wypłaci dywidendy? Wtedy już tak nie wychodzi.

Albert „Longterm” Rokicki: Tutaj mogę tylko przyznać rację. W moich symulacjach zawsze bazuję na scenariuszu, że te spółki faktycznie będą wypłacać dywidendę. Poza tym, wychodzę z założenia, że jeśli inwestujemy w dobrze zarządzane, duże spółki, te z największą kapitalizacją, to one jednak tą regularność wypłat dywidendy mają.

 

3:55 – Czy mógłbyś omówić sytuację inwestycyjną w Japonii? Ludzie tam są po 20 latach są 50% w plecy na giełdzie. Jak to się ma do naszej sytuacji?

A„L”R: Jeśli zastosować politykę bezpieczną, czyli długoterminowego inwestowania w dywidendy, to taki Japończyk, który postanowił na dobre spółki dywidendowe wcale nie stracił. Po pierwsze, traci się tylko wtedy, kiedy się sprzedaje akcje. Po drugie, czerpie on regularnie dochody z dywidend.

 

7:05 – Co myśli Pan o spółce Apator? Od 2000 roku wypłaca regularnie dywidendy

A„L”R: Jest to jedna z pięciu spółek, która regularnie od 15 lat wypłaca dywidendy. Bardzo lubię tę spółkę. Ma ona przejściowe problemy, między innymi przez sytuację w Rosji, ale myślę, ze długoterminowo się wybroni.

 

7:55 – Co sądzisz o tak dynamicznych wzrostach akcji PMPG? (+50%).

A„L”R: Nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować akcjonariuszom tej spółki. Z tego co wiem, jest to bardzo dobra spółka, silny konglomerat medialny z polskim kapitałem. 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Albert „Longterm” Rokicki: Nie interesują mnie jednorazowe, kilkunastoprocentowe wystrzały dywidendowe