Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Albert „Longterm” Rokicki: Cały czas akumuluję spółki dywidendowe

W kolejnym odcinku „Pytań do Longterma” internauci pytali o problematykę nepotyzmu w polskich spółkach i kompetencji ich zarządów, akumulację i dokupywanie akcji, a także o przejęcie przez Medicalgorithmics amerykańskiej spółki i wystrzale kursu akcji.

 

Jeśli macie własne pytania do Alberta Rokickiego zachęcamy do zadania ich w komentarzu do tego akapitu. Odpowiedzi znajdą się w następnym odcinku „Pytań do Longterma”.

Inwestorzy.tv


Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!

Albert Rokicki będzie gościem tegorocznej edycji konferencji!


Skrót pytań i odpowiedzi

 

1:00 – Czy nie obawiasz się tego, że spółki Skarbu Państwa są strasznie skażone nepotyzmem i nie ma tam miejsca na porządny zarząd?

Albert „Longterm” Rokicki: W największych spółkach Skarbu Państwa pracują bardzo kompetentni menedżerowie niższego szczebla, a prezesi, nikomu nic nie ujmując, pełnią funkcję bardziej administracyjną. Poza tym nepotyzm może równie dobrze występować w spółkach prywatnych.

 

2:50 – Czy dokupujesz akcje?

A„L”R: W portfelu spółek dywidendowych tak.

 

3:25 – Medicalgorithmics przejmuje amerykańską spółkę. O ile może pójść do góry?

A„L”R: Mówiąc kolokwialnie teraz jest musztarda po obiedzie, jest już po ptakach ponieważ kurs wystrzelił o 27%. Posługując się klasyczną analizą techniczna nie odważyłbym się powiedzieć, że w ogóle pójdzie w górę.

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Albert „Longterm” Rokicki: Cały czas akumuluję spółki dywidendowe
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie