Chat with us, powered by LiveChat

6 detalistów po ogłoszeniu założeń podatku handlowego

Skomentuj artykuł
© bluebay2014 - Fotolia.pl

W poniedziałek, 25.01, po sesji ujawniono szczegóły podatku handlowego, który według nowych założeń będzie naliczany od wielkości miesięcznych przychodów, a nie jak wcześniej planowano od wielkości powierzchni handlowej. Podatek przewiduje trzy stawki, 0,7%, 1,3% i 1,9%. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu. Dzisiaj przeglądamy wykresy sześciu detalistów wraz z reakcją na ogłoszone nowe założenia podatku.

1. Alma -9%

Kurs Almy dzień po ogłoszeniu nowych założeń zniżkował o 9%, wyznaczając kolejne minimum. Kurs akcji znajduje się najniżej od 2008 roku. Na wykresie widać trend spadkowy od końca 2013 roku. Pod koniec 2015 roku kurs akcji wybił się dołem z kanału spadkowego, po czym nastąpił retest jego dolnego ograniczenia i kontynuacja spadków. Z punktu widzenia analizy technicznej, taki schemat zwiększa prawdopodobieństwo dalszego ruchu kursu w kierunku południowym.

 

Alma - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

2. Emperia -1%

Kurs akcji Emperii zniżkował wczorajszego dnia o 1%, przy czym przecena zatrzymała się na wsparciu, wyznaczonym przez lokalne dołki, przy cenie 61 zł. W długim terminie kurs akcji znajduje się w trendzie wzrostowym, a w sierpniu 2015 roku zbliżył się do historycznych szczytów z 2007 roku. W scenariuszu przebicia krótkoterminowej linii trendu spadkowego, kurs akcji może ponownie przetestować historyczne maksima w okolicach 76 zł. Z kolei długoterminowa linia trendu wzrostowego przebiega obecnie w okolicach 56 zł.

 

Emperia - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Interesujesz się sprawami gospodarczymi? Chcesz dowiedzieć się, czy czeka nas kolejny kryzys?  Weź udział w 20 edycji konferencji WallStreet!


 

3. CCC -1,7%

Akcje obuwniczego CCC zanurkowały o 1,7%, odbijając się od lokalnego oporu przy cenie 120 zł. Trend spadkowy na spółce jest wyraźnie widoczny od końca 2015 roku. Z kolei od kwietnia poprzedniego roku, kurs akcji spadł z 200 zł do dołka poniżej 110 zł. Jeśli wspomniany wcześniej opór wytrzyma, kurs akcji może spaść nawet do poziomu 100 zł, przy którym powinna być widoczna silna reakcja popytu. Jeśli jednak i ten poziom pęknie, będzie to silny sygnał dla niedźwiedzi.

 

CCC - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

4. Eurocash +3,2%

W przeciwieństwie do poprzednich spółek kurs akcji Eurocashu zyskał wczoraj 3,2%, a w trakcie sesji wzrost przekraczał 8%. W długim terminie kurs akcji znajduje się w trendzie wzrostowym, a w połowie 2013 roku zostało wyznaczone

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie