Chat with us, powered by LiveChat

Limity wpłat na konta IKE i IKZE w 2015 roku

Skomentuj artykuł
© gulfix - Fotolia.com

Do końca roku pozostało kilka dni. Jeżeli ktoś oszczędza pieniądze na swoją emeryturę i korzysta w tym celu z rachunków typu IKE lub IKZE, to ma czas na dokonanie wpłaty dokładnie 3 dni.

 

Oczywiście czasu jest dużo więcej. Możemy wpłacać pieniądze na nasze rachunki IKE lub IKZE kiedy tylko chcemy. Musimy jednakże pamiętać o rocznych limitach kwotowych, które obowiązują dla każdego z tych typów rachunków:

 

Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 listopada 2014 r poszczególne limity w 2015 roku są następujące:

 

  • Limit wpłat na IKE - 11 877 zł
  • Limit wpłat na IKZE - 4 750,80 zł

 

Przeczytaj więcej:

 

 

Źródło:

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Autor artykułu

 

Michał Masłowski Michał Masłowski

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Doktor nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz pracownik Katedry Badań Operacyjnych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w latach 2000-2008. Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki IFIRMA SA. Organizator kilkudziesięciu konferencji WallStreet i Profesjonalny Inwestor. Autor podcastów Echa Rynku (zawodowo) i MacGadka (hobbystycznie).

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie