Chat with us, powered by LiveChat

3 spółki z GPW na historycznych minimach. Okazja czy przestroga?

Skomentuj artykuł
© bluebay2014 - Fotolia.com
  • Energa - Spółka mimo słabego debiutu, 1,5 roku miała bombowe. Z poziomu 15 zł wzrost do blisko 28 zł dawał pokaźną stopę zwrotu dla wszystkich, którzy objęli akcje w IPO. Trend wzrostowy zakończył się formacją spadającej gwiazdy i kolejnego dnia został potwierdzony objęciem bessy. Od tego czasu Energa spadła o ponad 45%, a dzisiaj wyznaczyła nowe minimum na poziomie 12,75 zł. Brak na razie oznak wyczerpania podaży.

 

 

  • Getin Noble - Jako jedna ze spółek branży bankowej nie mogła radzić sobie najlepiej. Cały sektor bankowy jest w bessie od przynajmniej 2 lat. Jednak spółka Leszka Czarneckiego radzi sobie wyjątkowo słabo. Od szczytu w kwietniu 2014 r. z 3,66 zł spadła do historycznego minimum - 0,53 zł. Procentowy spadek wynosi już 85,5%. Niedawno pojawiły się na rynku oznaki wyczerpania ruchu, wciąż brak jednak deklaracji ze strony popytowej do zakupu akcji. Walor na pewno warty jest obserwacji.

 

 

  • PGE - pomimo że formalnie spółka nie wyznaczyła jeszcze historycznego minimum to wydaje się to formalnością. Do najniższego poziomu - 12,68 zł od obecnych notowań - 13 zł za akcję już bardzo niewiele. Tym bardziej, że z analizy technicznej wynika wykończenie struktury 5 falowej przez walor. Fala 5 będzie prawdopodobnie testowała poziom z wakacji 2013 roku kiedy to na wykresie pojawiła się formacja młota. Właśnie ten moment może być dla inwestorów interesujący. Może pojawić się większa zmienność i być może sygnał kupna.

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie