Chat with us, powered by LiveChat

Dwa potencjalne sygnały kupna w dobie spadków na GPW!

Skomentuj artykuł

Witamy serdecznie w kolejnym odcinku ATrakcyjnych Spółek. W dzisiejszym odcinku prezentujemy dwa potencjalne sygnały kupna. Pojawiły się one na wykresach spółek Emperia Holding oraz Open Finance. Warto przypomnieć w kontekście obecnej sytuacji na polskim parkiecie, iż słaba koniunktura giełdowa często okazuje się dobrym momentem do zakupów. 

 

 Pełny odcinek oraz zapisy na poniedziałkowy webinar z analizą techniczną na żywo dostępny dla wszystkich użytkowników zalogowanych. Rejestracja w serwisie jest bezpłatna.


 

Sygnały pozytywne:

 

         1. Emperia Holding

             Poziom docelowy: 72,00 zł

             Stop loss: 62,62 zł

             Potencjalny zysk: 10,7%

             Ryzyko: 3,6%

             Zysk/ryzyko: 3:1

 

 

Akcje spółki Emperia Holding znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Patrząc na układ fal wyższego rzędu można dojść do wniosku, iż po wykończeniu pięciu fal wzrostowych na wykresie narysowała się korekta prosta ABC. Następnie rynek rozpoczął formowanie kolejnego impulsu wzrostowego, z którego dotychczas narysował falę 1 oraz istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż w piątek zakończył również falę 2. Warto zwrócić uwagę  na miejsce zatrzymania się formacji młota w dołku fali 2, gdzie znajdują się dwa ważne pomiary - zniesienie fali 2 do 1 wyniosło 81.3%, a projekcja fali A do C 87.5%. Zadowalający jest również układ wolumenu, który podczas korekty malał, aby widocznie wzrosnąć podczas rysowania formacji młota. W takim układzie prawdopodobny jest wzrost do okolic poziomu 72 zł, a zlecenie stop loss może zostać ustawione na poziomie 62,62 zł. Warto na koniec dodać, iż w długim terminie walor ten również prezentuje się pozytywnie. 

 

Z ostatniego komunikatu wydanego przez spółkę wynika, iż dnia 23 października br. spółki zależne Emperii wykupiły przedterminowo obligacje o łącznej wartości 146,5 mln zł i wyemitowały obligacje krótkoterminowe, z datą wykupu na 30 grudnia 2015 r. za 68,5 mln zł.

 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

  


 Partner projektu

 

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie