Chat with us, powered by LiveChat

Sygnał tygodnia na wykresie PKN Orlen, Trakcja również przed wzrostami!

Skomentuj artykuł

Ostatnia sesja tego tygodnia przynosi ze sobą ciekawe sygnały. Na pierwszy plan wysuwa się bezapelacyjnie PKN Orlen, który po korekcie może w niedługim czasie powrócić na ścieżkę wzrostów. Drugą spółką dnia jest Trakcja, która również wysyła pozytywny sygnał w stronę inwestorów. Jednocześnie zapraszamy Państwa serdecznie na poniedziałkowy odcinek analizy technicznej live.


Wydanie specjalne analizy technicznej live odbędzie się we wtorek 29.09 o 14:00!

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić 2 spółki, a nasz analityk omówi je na żywo

 

Weź udział 


 

Sygnał pozytywny:

 

             1. PKN Orlen

             Poziom docelowy: 85,89 zł

             Stop loss: 65,09 zł

             Potencjalny zysk: 28,6%

             Ryzyko: 1%

             Zysk/ryzyko: 28,6:1

 

Akcje PKN Orlen znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Na powyższym wykresie widać, że rynek po narysowaniu pięciu fal wyższego rzędu prawdopodobnie narysował korektę prostą ABC. Prawdopodobieństwo zakończenia korekty zwiększa nagromadzenie wysokich wolumenów w jej dołku oraz zatrzymanie blisko geometrii 61,8% fali 3 wyższego rzędu. Obecnie można się spodziewać wzrostów do poziomów szczytu fali 5, czyli 85,89 zł, a zlecenie zabezpieczające może zostać postawione pod geometrią- 65,09 zł. Walor ten charakteryzuje się szczególnie małym ryzykiem przy dużym potencjale, gdyż stosunek zysk/ryzyko wynosi aż 28,6:1!

 

Orlen Upstraem, spółka grupy PKN Orlen do poszukiwań i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego, przejmie od DEA Deutsche Erdoel 100 proc. udziałów w dwóch koncesjach poszukiwawczych w Małopolsce i na Podkarpaciu. Nie wyklucza też kolejnych tego typu akwizycji. Koncesje są zlokalizowane na terenie, na którym narodził się polski przemysł naftowy.

 

 Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

Pełna analiza wyłącznie dla zalogowanych członków SII

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie