Chat with us, powered by LiveChat

Oponeo.pl wchodzi na rynek amerykański

Skomentuj artykuł
© dermedienagent - Fotolia.com

Grupa Oponeo.pl uruchomiła sprzedaż w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych poprzez serwis oponeo.com. Pierwsze zlecenie na tym rynku zostało zrealizowane 16 września bieżącego roku. W dalszej kolejności spółka zamierza uruchomić sprzedaż w stanie Nevada i Oregon.

 

Strategia Grupy zakłada intensyfikowanie sprzedaży zagranicznej i ekspansję na nowe rynki. Było to wyraźnie widoczne w wynikach za I półrocze 2015 roku. W tym okresie sprzedaż zagraniczna odpowiadała za 35% osiągniętych przychodów, podczas gdy rok wcześniej było to 24%. Największą dynamikę sprzedaży (ponad 200%) wśród zagranicznych rynków wykazały rynki: brytyjski (wzrost o 290%), czeski (268%), irlandzki (213%) i niemiecki (202%). Nie licząc USA, spółka działa na dwunastu rynkach zagranicznych. Więcej o wynikach spółki po I półroczu pisaliśmy w tym miejscu.

 

Oponeo.pl to internetowy dystrybutor opon i felg samochodowych. Z kolei rynek e-commerce w USA wzrasta rokrocznie, a oczekiwania na 2015 rok zakładają sprzedaż internetową na poziomie 347 mld dolarów wobec 304 mld dolarów w 2014 roku. Stany Zjednoczone zajmują drugie miejsce pod względem ilości klientów online w stosunku do liczby mieszkańców – 57,4%. Pierwsze miejsce należy do Wielkiej Brytanii, gdzie Oponeo.pl generuje największe przychody spośród rynków zagranicznych. W następujący sposób wejście na rynek kalifornijski skomentował Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu Oponeo.pl:

 

„Kalifornia jest najbogatszym oraz trzecim co do wielkości stanem.  To również siódma gospodarka świata, dlatego zdecydowaliśmy się od rozpoczęcia działalności właśnie w tym stanie.”

 

Spółka publikuje comiesięczne raporty sprzedażowe. W sierpniu bieżącego roku sprzedaż osiągnęła wartość 18,8 mln zł i była o 23% większa niż przed rokiem. Licząc od stycznia do końca sierpnia sprzedaż osiągnęła 227,5 mln zł, co stanowiło wzrost o 31% w porównaniu do tego samego okresu roku 2014.

 

Z technicznego punktu widzenia akcje Oponeo.pl znajdują się w trendzie wzrostowym, a kurs wywindował na historyczne maksima. Aktualnie wyzwanie dla byków stanowi poziom 20 zł, na którym zatrzymały się ostatnie wzrosty, a kurs konsoliduje się poniżej tej psychologicznej bariery. Z kolei wsparcie można wyznaczyć na dolnej linii kanału wzrostowego, która przebiega obecnie w okolicach 17,50 zł.

 

Oponeo.pl - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Oponeo.pl S.A.

 

Więcej:

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie