Chat with us, powered by LiveChat

Analiza sprawozdań finansowych: Rachunek przepływów pieniężnych

Skomentuj artykuł

 

Sprawozdanie finansowe to podstawowe źródło informacji o spółce. Jego umiejętna analiza pozwala na zapoznanie się z obecną sytuacją firmy. Nie jest to jednak łatwa sprawa, w szczególności kiedy chcemy szybko zapoznać się z opublikowanymi przez spółkę wynikami za dany okres sprawozdawczy, a cały raport ma ponad 100 stron.

 

W cyklu szkoleń online Analiza sprawozdań finansowych, prowadzonych przez Piotra Rybickiego, pokazujemy z czego składa się sprawozdanie finansowe, co można znaleźć w jego poszczególnych częściach, i na co warto zwracać uwagę.

 

Rachunek przepływów pieniężnych pokazuje ile gotówki wpłynęło do spółki oraz ile z niej wypłynęło. Kostrukcja RPP pozwala na określenie w jakich obszarach działalności spółka generowała gotówkę, i w jakich ją wydatkowała. Na szkoleniu odpowiadamy na pytanie jakich informacji dostarcza ta część sprawozdania finansowego, a także czy warto oraz jak ją analizować.

   

Na szkoleniu m.in.:

  • Powiązanie przepływów z innymi elementami sprawozdania,
  • Jak powstanie rachunek przepływów pieniężnych,
  • Czy gotówka jest najważniejsza?
  • Jakie informacje znajdują się w rachunku przepływów pieniężnych,
  • Jak analizować przepływy,
  • Problemy przy analizie przepływów.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z opłaconą składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie