Chat with us, powered by LiveChat

CD Projekt straci kilka milionów złotych na opóźnieniu premiery Wiedźmina 3

Skomentuj artykuł
© naypong - Fotolia.com

Zmiana daty premiery Wiedźmina 3 będzie kosztowało CD Projekt "małych kilka milionów złotych". Oto co powiedział prezes spółki Adam Kiciński komentując decyzję firmy:

 

"Koszty przesunięcia gry szacujemy na małe kilka milionów złotych i są one związane głównie z pensjami zespołu. Poza tym żadnych dodatkowych kosztów nie będzie."

 

"To nie będzie miało jakiegoś zauważalnego wpływu na nasz rachunek wyników. Przez przesunięcie i dopracowanie gry liczymy na lepsze przyjęcie przez graczy i w rezultacie lepszą sprzedaż."

 

Pytanie, ile spółka straci wizerunkowo zarówno w oczach inwestorów jak i graczy na dwukrotnej już zmianie terminu premiery, gdyż pierwotnie gra miałą ukazać się pod koniec 2014 roku, a następnie w lutym 2015 roku. Pierwszą zmianę CD Projekt argumentował też możliwościami tańszej i efektywniejszej promocji w lutym - zamiast konkurować z innymi, znanymi grami silniejszych producentów w okresie Świąt.

 

Po wczorajszej informacji, kurs akcji otworzył się dzisiaj luką spadkową na -10%. Od otwarcia do godz. 12 trwa odrabianie strat i obecna skala spadków została już ograniczona do -5%. Obroty na tę godzinę są bardzo duże jak na tę spółkę i wynoszą 15 mln zł. Kluczowym z punktu analizy technicznej jest wybronienie dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, czyli poziomu około 15,70 zł.

 

Źródło: Stooq.pl

 

Źródło: PAP

 

Więcej:

 

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie