Chat with us, powered by LiveChat

Dom Development – wiodący polski deweloper o bardzo silnych fundamentach

Skomentuj artykuł
© Eisenhans - Fotolia.com

Zapraszamy do zapoznania się z raportem na temat spółki Dom Development S.A. przygotowanym przez analityków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

 

Spis treści:

 

  1. Profil spółki
  2. Akcjonariat
  3. Ocena jakości komunikacji spółki z rynkiem
  4. Analiza i perspektywy sektora/branży - pozycja spółki
  5. Analiza wyników finansowych
  6. Ocena przyszłych wyników
  7. Analiza wskaźnikowa
  8. Analiza techniczna
  9. Podsumowanie raportu i wnioski

 

 

DOM DEVELOPMENT S.A.

 

 

1. Profil spółki

 

Dom Development jest jednym z wiodących deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Firma funkcjonuje od 1996 roku, a od 2006 r. notowana jest na GPW. Działalność spółki skupiona jest głównie na rynku warszawskim, od 2008 r. Dom Development realizuje projekty również we Wrocławiu. Do końca 2013 r. spółka oddała do użytku blisko 20 tys. mieszkań, apartamentów i domów jednorodzinnych. Dodatkowo realizuje obecnie ponad 2,4 tys. mieszkań, a kolejne blisko 6,2 tys. mieszkań jest w przygotowaniu. Dla swoich klientów spółka dedykuje własny Dział Doractwa Kredytowego, a także oferuje programy wykończenia wnętrz.

 

Dom Development był wyróżniany wieloma nagrodami. Zaliczymy do nich np. tytuł Dewelopera Mieszkaniowego w 2012 r., zajęcie pierwszego miejsca w rankingu 50 największych europejskich deweloperów w 2010 r. czy otrzymanie nagrody w rankingu Perły Polskiej Gospodarki i Diamenty Forbesa.

 

 

2. Akcjonariat

 

Większościowym akcjonariuszem badanej spółki jest Dom Development B.V., który posiada 59,45% wszystkich akcji. Kolejni trzej akcjonariusze są nieznacznie ponad 5% progiem. Prezes Zarządu Jarosław Szanajca posiada 6,19% akcji, jedyny inwestor finansowy ujawniony w akcjonariacie – PTE Aviva BZ WBK dysponuje 5,30% akcji, a Przewodniczący Rady Nadzorczej Grzegorz Kiełpsz jest w posiadaniu 5,17% udziałów. Free float stanowi 23,88% akcji. Kapitał zakładowy dzieli się na 24 770 272 akcje.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie