Chat with us, powered by LiveChat

Czy inwestorzy chcą indeksu WIG30...

...zamiast indeksu WIG20?

 

Dzisiaj w Parkiecie (21.11) pojawił się artykuł o tym, że indeks WIG20, przy obecnej wielkości rynku, nie jest już wystarczającym wskaźnikiem koniunktury i powinien zostać rozszerzony. Już niedługo głównym wskaźnikiem koniunktury na GPW będzie indeks WIG25 lub też WIG30.

Proszę o wypowiedzi na Forum SII (Uwaga! Wypowiedzi na forum dostępne jedynie po zalogowaniu)i , czy decyzja Zarządu GPW o zwiększeniu reprezentatywności głównego indeksu jest słuszna i czy nam inwestorom jest to potrzebne, czy też może WIG20 zupełnie nam wystarcza (pomijając fakt, że WIG20 jest już pewną uznaną marką, rozpoznawalną na świecie).

 

Uwaga!

Aby wypowiadać sie na Forum SII niezbędne jest posiadanie profilu na tej stronie. Jeżeli nie masz profilu, zarejestruj się.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie