Chat with us, powered by LiveChat

KNF: 300 tys. zł kary dla Dramolton Limited, byłego akcjonariusza Polrestu oraz 100 tys zł. kary dla prezesa Point Group (wydawcy "Wprost")

 

KNF

 

1) Komisja jednogłośnie nałożyła na Dramolton Limited SKA karę pieniężną w wysokości 300 tysięcy złotych za:

  • niezawiadomienie w ustawowym terminie spółki i KNF o zmianie dotychczas posiadanego udziału ponad 33% głosów na WZ spółki Polrest SA o co najmniej 1% głosów w lipcu 2009 r. (zmniejszeniu udziału z 36,41% o 1,93%)
  • niezawiadomienie o zmniejszeniu udziału poniżej 20%, 15%, 10% i 5% w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu spółki Polrest SA w lutym 2010 r. (w dn. 2 czerwca 2010 r. przekazana została jedynie ogólna informacja, że Dramolton Limited SKA nie posiada akcji Polrest SA).

 

 

2) KNF jednogłośnie nałożyła na prezesa zarządu Platformy Mediowej Point Group SA karę pieniężną w maksymalnej wysokości 100 tysięcy złotych za rażące naruszenie obowiązków informacyjnych spółki publicznej (w okresie pełnienia przez niego funkcji prezesa zarządu) polegające na: nierzetelnym sporządzeniu raportu bieżącego nr 52/2009 z dn. 29 grudnia 2009 r. dotyczącego zakupu udziałów Agencji Wydawniczo - Reklamowej Wprost sp. z o. o. - w raporcie została podana mogąca wprowadzić inwestorów w błąd informacja statystyczna i rankingowa, że "według danych cennikowych Expert Monitora (bez uwzględnienia rabatów i autopromocji) w ub. r. WPROST zarobiło 98,7 mln zł" w sposób sugerujący, że są to rzeczywiste wyniki finansowe Wprost za 2008 r.

 

Kara dla prezesa zarządu jest konsekwencją kary nałożonej przez KNF na spółkę w dniu 9 sierpnia 2010 r.

 

 

3) KNF jednogłośnie uchyliła swoją decyzję z dn. 28 czerwca 2010 r. o nałożeniu na osobę fizyczną - ówczesnego znaczącego akcjonariusza spółki publicznej KHS "Krosno" SA kary pieniężnej w wysokości 200 tysięcy złotych za manipulację informacją polegającą na wprowadzeniu w błąd inwestorów poprzez publiczne rozpowszechnianie w grudniu 2008 r. nierzetelnych informacji na temat skali zaangażowania spółki w transakcje instrumentami pochodnymi i umorzyła postępowanie administracyjne ze względów dowodowych.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie