Chat with us, powered by LiveChat

Kolejkowo wypłaci blisko 0,5 mln zł dywidendy. W grudniu otwarcie nowej wystawy

Kolejkowo po raz trzeci w swojej historii wypłaci dywidendę. Z zysku za 2023 r. jeleniogórska spółka podzieli blisko 0,5 mln zł. Pod koniec br. Kolejkowo planuje otwarcie nowej wystawy w centrum Warszawy i debiut na rynku NewConnect.

 

Czerwcowe Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Kolejkowo zdecydowało o wypłacie 494 023,50 zł dywidendy z zysku za 2023 r., wynoszącego 2,46 mln zł. Stawka na jedną akcję wyniesie 4,50 zł. Zgodnie z uchwałą, dzień wypłaty dywidendy wyznaczy rada nadzorcza spółki.

 

To ważny dla nas moment. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Kolejkowo po raz trzeci w swojej historii podzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Myślę, że należy szukać balansu między reinwestowaniem zysków a dzieleniem się nimi z naszymi akcjonariuszami. Dywidenda to dowód na naszą stabilność finansową i dojrzałość biznesową – mówi Jakub Paczyński, prezes zarządu Kolejkowo SA.

 

Dotychczas Kolejkowo wypłaciło dywidendę za lata 2019 i 2022. W całym 2023 r. spółka wypracowała 11,97 mln zł przychodów ze sprzedaży, 2,46 mln zł zysku netto i nieco ponad 3,2 mln zł zysku operacyjnego.


Warto zaznaczyć, że tegoroczna dywidenda będzie drugą dla akcjonariuszy, którzy uwierzyli w biznes Kolejkowa i zainwestowali we wrześniu 2022 roku, podczas pierwszej emisji akcji. To właśnie dzięki tym środkom dynamicznie rośniemy i rozwijamy naszą sieć wystaw w Polsce – dodał Jakub Paczyński.

Nowa wystawa w Warszawie już w grudniu 2024 r.

Kolejkowo przygotowuje się do otwarcia nowej wystawy w Warszawie. Na początku czerwca spółka odebrała klucze do lokalu położonego w ścisłym centrum stolicy i rozpoczęła prace remontowe. Planowane otwarcie nowej ekspozycji to grudzień 2024 roku. Wystawa będzie opowiadać o Warszawie i Mazowszu, wykorzystując najnowsze technologie, aby zapewnić niezapomniane wrażenia dla odwiedzających.


W modelarni Kolejkowa dużo się dzieje. Projektujemy, tworzymy budynki, malujemy figurki, składamy i programujemy elektronikę. Czujemy ekscytację związaną z otwarciem nowej lokalizacji z jednym z najważniejszych punktów turystycznych w Polsce. Najprawdopodobniej już we wrześniu pochwalimy się pierwszymi instalacjami ekspozycji – mówi prezes Kolejkowa.

 

Nowa wystawa zajmie powierzchnię około 1000 m2 i będzie prezentować różnorodne sceny związane z historią i kulturą regionu. Jest to kolejny krok w strategii rozwoju i zwiększania obecności Kolejkowa na mapie turystycznej Polski.

O spółce

Kolejkowo to sieć zaawansowanych, przedstawionych w nowoczesnej formie, parków miniatur, które są odwzorowaniem gwarnego miasta. Ruchome modele pociągów, samochodów, statków czy tramwajów sprawiają, że goście czują się jakby obserwowali prawdziwe miasto z lotu ptaka. Większość przychodów pochodzi ze sprzedaży biletów wstępu. Dodatkowy przychód uzyskiwany jest ze sklepów z pamiątkami, kawiarni, warsztatów modelarskich oraz reklam firm zewnętrznych umieszczonych na makiecie. Spółka posiada własną modelarnię w Jeleniej Górze oraz stałe wystawy we Wrocławiu i w Gliwicach. Od kilku lat Kolejkowo organizuje też tematyczne wystawy czasowe - zimą „Miasto z Piernika", a latem „Miasto z Piasku".

 

Artykuł sponsorowany

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie