Chat with us, powered by LiveChat

Akcjonariusze mniejszościowi Brand 24 rosną w siłę. Przekroczyli próg 10%

Skomentuj artykuł

Trwa wezwanie na akcje Brand 24 S.A. Wzywającym jest spółka Prowly.com sp. z o.o. z grupy Semrush Holdings, Inc. Aktualna cena w wezwaniu to 47 zł. Jednakże akcjonariusze Brand nie godzą się taką cenę i zawiązali porozumienie. Właśnie poinformowali o przekroczeniu progu 10% w kapitale spółki.

 

Przypomnijmy chronologię wydarzeń:

 

 

 

Wycofanie Brand 24 z obrotu pod dużym znakiem zapytania

Wraz z przekroczeniem tego okrągłego poziomu w kapitale spółki sytuacja akcjonariuszy mniejszościowych Brand 24 diametralnie się zmieniła. Zgodnie z prawem do wycofania spółki z obrotu potrzebne jest 9/10 kapitału, przy obecności minimum połowy kapitału na walnym zgromadzeniu. Wobec czego, jeżeli porozumienie będzie trwać i będzie zgodne, to aktualnie nie ma możliwości na przegłosowanie takiej uchwały. Pytanie więc jest takie, czy Prowly w ogóle takie walne zwoła? Wezwanie trwa do 1 lipca, czyli do najbliższego poniedziałku. Po tej dacie poznamy więc wynik wezwania, jak dużą siłą głosów będzie dysponować wzywający i czy w ogóle, w obliczu takiej siły inwestorów mniejszościowych, podejmie kolejne kroki, zmierzające do wycofania spółki z obrotu.

 

Bez względu na dalszy rozwój sytuacji, po raz kolejny należy docenić tak dużą mobilizację inwestorów indywidualnych. Pokazuje to, że działając wspólnie, w starciu z silnym finansowo akcjonariuszem większościowym, nie stoją oni na straconej pozycji.

Autor artykułu

 

Michał Masłowski Michał Masłowski

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Doktor nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz pracownik Katedry Badań Operacyjnych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w latach 2000-2008. Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki IFIRMA SA. Organizator kilkudziesięciu konferencji WallStreet i Profesjonalny Inwestor. Autor podcastów Echa Rynku (zawodowo) i MacGadka (hobbystycznie).

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie