Chat with us, powered by LiveChat

4 spółki do obserwacji w lipcu. Zobacz co w Kruk i więcej

Skomentuj artykuł
@1st footage - adobe.com

W lipcu zwracamy uwagę na spółki, które powinny opublikować raporty bieżące z szacunkowymi przychodami za 2Q24 lub innymi KPI.

 

Kruk

Na początku lipca spółka powinna opublikować dane szacunkowe, w tym spłaty z portfeli za 2Q24. Grupa bardzo dobrze rozpoczęła rok z odczytem spłat na poziomie 854 mln zł w 1Q24, co oznaczało wzrost o 18% rdr. Duże wzrosty zostały odnotowane we Włoszech (196 mln zł wobec 142 mln zł rok wcześniej) i w Hiszpanii (126 mln zł wobec 69 mln zł). Nieco gorzej radziła sobie Rumunia (lekki spadek do 160 mln zł wobec 167 mln zł rok wcześniej), największa pozostała Polska (348 mln zł wobec 322 mln zł). Łącznie blisko 60% spłat pochodziła z rynków zagranicznych. Spółka zaczęła także podawać odchylenie wpłat rzeczywistych od planowanych, co powinno ułatwić szacowanie wyników. 

 

Źródło: Emitent.

 

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie