Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Banco Santander podczas trendu wzrostowego

Skomentuj artykuł

Podczas ostatnich sesji inwestorzy z większym zaangażowaniem handlowali spółkami z sektora finansów na Euronext. Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z tego sektora, które są w trendzie wzrostowym. W zestawieniu znalazły się Banco Santander, Munich Reinsurance, Deutsche Boerse, BNP Paribas i Unicredit. 

Banco Santander S.A. – Euronext

Notowania Banku Santander znajdują się w trendzie wzrostowym. Kurs dotarł w okolice 4,96 EUR. Strefa ta będzie stanowiła teraz istotny opór w przypadku dalszych wzrostów. Notowania cofają od wspomnianego oporu, a najbliższym poziomem wsparcia może okazać się poziom 3,69 EUR, który związany jest z lokalnym szczytem z dnia 6 i 7 marca 2023. Wsparcie stanowi także średnia MA100, na którą wyraźnie reagują kupujący. Przebicie jej dołem byłoby negatywne z perspektywy trwającego układu technicznego. Gdyby tak się stało można by było spodziewać się ruchu na wspomniane 3,69 EUR. Warto nadmienić, że w ostatnim czasie mieliśmy publikację wynikową poniżej rynkowego konsensusu, a wraz z trwającą aktualnie korektą po 4 czerwca 2024 wzrósł wolumen podażowy. Kupujący mogą jednak oczekiwać wyhamowania, bowiem wskazania oscylatorów RSI i MACD obrazują tzw. „wyprzedanie”. Scenariusz krótkoterminowy jest zatem niepewny. Jednak w średnim terminie bazowym wciąż jest utrzymanie trwającego trendu wzrostowego.

 

Banco Santander S.A. – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie