Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Spółki z sektora finansowego notowane na NYSE

Skomentuj artykuł
© JHVEPhoto - stock.adobe.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy spółek notowanych na indeksie NYSE z sektora finansów. W zestawieniu znalazły się spółki: Charles Schwab Corporation, Progressive Corporation, Wells Fargo & Company, Goldman Sachs Group Inc., a także Morgan Stanley. 

Charles Schwab Corporation – NYSE

Notowania Charles Schwab Corporation poruszają się w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Celem dla byków było domknięcie luki spadkowej z 9 marca 2024. Luka została domknięta, jednak na aktualnych okolicach oporu 73,47 $ obserwujemy problemy z popytem. Podaż dociska notowania, co może przerodzić się w ponowne sprowadzenie ich do wsparcia 68,03 $. Niższe wsparcie to 63,98 $. Gdyby natomiast doszło do przebicia strefy oporu 74,47 $, to byki mogłyby obrać za cel ruch w kierunku kolejnych szczytów, gdzie pierwszy przypada na 80,22 $, a następny 85,02 $. Wyniki finansowe publikowane są powyżej rynkowego konsensusu, jednak na tyle blisko, że w żaden sposób nie zaskakuje to rynku. Zarówno przychody jak i EPS pozostają na podobnym poziomie. Tym samym utrzymanie trendu głównego, jakim jest trend horyzontalny należy uznać za bazowy scenariusz.

 

Charles Schwab Corporation – analiza wykresu, interwał dzienny

Charles Schwab Corporation – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie