Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Spółki z sektora materiałów energetycznych

Skomentuj artykuł
Źródło: www.conocophillips.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy spółek z USA z sektora materiałów energetycznych. Spółki te, choć często w trendach horyzontalnych wskazują na mocniejsze reakcje popytowe. Gdzie szukać szans na wzrosty i nowe poziomy ATH? W zestawieniu znalazły się spółki: Coterra Energy Inc., EOG Resources Inc., ConocoPhilips, Chevron Corporation oraz Exxon Mobil Corporation.

Coterra Energy Inc. – NYSE

Notowania Coterra Enery Inc. znajdują się w długoterminowym trendzie bocznym. Nie wiele zapowiada, aby trend ten miał się w niedługiej przyszłości zmienić. Kurs znalazł się powyżej średniej MA200, a reakcje popytowe podczas trwającej fali wzrostowej są zdecydowane. Bardzo mocno zareagował popyt w okolicach 21 lutego 2024. Przed otwarciem pojawiła się luka wzrostowa, a następnie sesja była prowadzona mocnym wzrostem, aż ponad ówczesny opór 25,45 $. Poziom ten należy aktualnie scharakteryzować jako wsparcie. Aktualnymi oporami dla wzrostów są poziomy 28,83 $, zaś wyżej 29,50 $ i 30,65 $. Ten ostatni świadczyłby o tym, że notowaniom udało się wybić z trendu bocznego. W tym miejscu znajduje się także niedomknięta luka spadkowa z 2022 roku, co może być celem dla byków w średnim terminie. Niestety ostatnia publikacja wynikowa odbyła się poniżej konsensusu.

 

Cottera Energy Inc.  – analiza wykresu, interwał dzienny

Cottera Energy Inc.  – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie