Chat with us, powered by LiveChat

SII poleca: Czy inwestowanie indeksowe jest dla każdego?

Skomentuj artykuł

„Czy inwestowanie indeksowe jest dla każdego?” – to temat debaty oksfordzkiej, która odbędzie się na warszawskiej giełdzie. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.


21 marca 2024 r. o godzinie 18:00 w siedzibie GPW w Warszawie odbędzie się spotkanie z dr. hab. Tomaszem Miziołkiem, autorem premierowej publikacji „Inwestowanie indeksowe”. Wydarzenie będzie miało miejsce w Sali Notowań, w sercu polskiego rynku kapitałowego i będzie okazją do dyskusji na temat inwestowania indeksowego.

 

Czy inwestowanie indeksowe jest dla każdego?

📅 21 marca 2024 r. 🕕 18:00
📌 Sala notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie
ul. Książęca 4, 00-498 Warszawa

 

 

Rozmowę oraz debatę oksfordzką pt. „Czy inwestowanie indeksowe jest dla każdego?”, która odbędzie się podczas spotkania, poprowadzi Artur Wiśniewski ze Stockbroker. W debacie wezmą udział:

 

  • Tomasz Miziołek (autor publikacji „Inwestowanie indeksowe")
  • Mateusz Mucha (Beta Securities Poland)
  • Grzegorz Zalewski (DM BOŚ i Wydawnictwo Linia)
  • Michał Wojciechowski (DM mBanku)
  • Michał Duniec (Prezes portalu Analizy Online)
  • Paweł Wróbel (TFI PZU)

Program spotkania

18:00 - 18:05

Otwarcie spotkania

18:05 - 18:25 Rozmowa Artura Wiśniewskiego i Tomasza Miziołka
18:25 - 19:10 Debata oksfordzka „Czy inwestowanie indeksowe jest dla każdego?"
19:10 - 19:25 Kuluarowe rozmowy (możliwość uzyskania podpisu na egzemplarzu książki) i zakończenie

Rejestracja na wydarzenie

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale niezbędne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego:

 

Formularz rejestracyjny

 

Link do wydarzenia na Faceboku

 

 

dr hab. Tomasz Miziołekdr hab. Tomasz Miziołek

dr hab. Tomasz Miziołek posiada ponad 25-letnie doświadczenie w pracy akademickiej oraz współpracy z instytucjami polskiego rynku finansowego. Profesor Uniwersytetu Łódzkiego w Katedrze Finansów i Inwestycji Międzynarodowych. Autor książki „Inwestowanie indeksowe. Instrumenty finansowe typu ETN i ETC” oraz wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych. Współpracował między innymi z Izbą Zarządzających Funduszami i Aktywami, na rzecz której przygotowywał analizy eksperckie. Założyciel i redaktor naczelny etf.com.pl – pierwszego w Polsce (2009 r.), niezależnego serwisu o charakterze informacyjno-analitycznym i edukacyjnym poświęconego inwestowaniu indeksowemu.

 

Artur WiśniewskiArtur Wiśniewski
Makler papierów wartościowych, założyciel bloga Stockbroker.pl, współzałożyciel portalu „Atlas ETF”. Organizator konferencji „Pasywna Rewolucja” oraz współautor szkolenia „Atlas Pasywnego Inwestora”. Twórca analiz, wywiadów, prelegent konferencji giełdowych, a także inwestor indywidualny - zwolennik inwestowania długoterminowego z wykorzystaniem tanich i prostych narzędzi – ETF-ów, akcji i obligacji.

 

 

 

Książka Inwestowanie indeksowe. Instrumenty finansowe typu ETN i ETC”

Publikacja stanowi teoretyczno-praktyczne studium poświęcone instrumentom ETN i ETC. Oprócz teoretycznego wprowadzenia do problematyki, prezentuje również aspekt praktyczny mogący z powodzeniem wesprzeć inwestora w poszczególnych etapach procesu inwestycyjnego. Miziołek w kolejnych rozdziałach przedstawia ideę inwestowania pasywnego, omawia szczegółowo istotę i cechy charakterystyczne instrumentów typu ETN i ETC, zestawia je z innymi formami inwestowania indeksowego, przedstawia rozwój rynku ETN i ETC na świecie, a także omawia dobre praktyki inwestowania w indeksowe instrumenty finansowe.

 

Nie ma obecnie na polskim rynku wydawniczym tak kompleksowej pozycji poświęconej problematyce inwestowania pasywnego, zwłaszcza w zakresie instrumentów typu ETN i ETC.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie