Chat with us, powered by LiveChat

SII poleca: XXIV Konferencja Rynku Kapitałowego „Ambicje Polski a potencjał ich realizacji”

Skomentuj artykuł

Zachęcamy do udziału w XXIV Konferencji Rynku Kapitałowego „Ambicje Polski a potencjał ich realizacji – rynek kapitałowy w służbie gospodarki”. 

 

Udział w tegorocznej konferencji zapowiedziało wielu przedstawicieli rynku kapitałowego, w tym goście honorowi: Jacek Jastrzębski Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Sebastian Skuza, Zastępca Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Swój udział zapowiedzieli także przedstawiciele rządu z Ministerstwem Finansów na czele.

 

 

📅 6-9 marca 2024 r. 

Hotel BUKOVINA, Bukowina Tatrzańska

 

Celem projektu jest wspieranie rozwoju rynku kapitałowego w Polsce, który ma służyć budowaniu konkurencyjnej gospodarki i dobrobytu obywateli.

 

Więcej szczegółów

 

Zmiany polityczne i gospodarcze, wpływ nowoczesnych technologii na inwestycje, potrzeba pilnej transformacji energetycznej, nowe reguły przepływu kapitału, to obszary, które będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłego rozwoju Polski i jej pozycji w Europie. Po to, aby sprostać polskim ambicjom oraz zabezpieczyć potencjał realizacji naszych celów konieczna jest redefinicja roli rynku kapitałowego jako narzędzia finansowania rozwoju gospodarczego. Ambicje Polski a potencjał ich realizacji – rynek kapitałowy w służbie gospodarki – to wątek przewodni zbliżającej się konferencji wskazuje Waldemar Markiewicz, Prezes Izby Domów Maklerskich.


Konferencja Rynku Kapitałowego to spotkanie środowiska rynku kapitałowego i jedna z najważniejszych konferencji biznesowych – coroczne 3-dniowe forum dyskusji przedstawicieli zarządów czołowych instytucji bankowych, finansowych i kapitałowych, spółek giełdowych i administracji rządowej oraz doradców rynku finansowego, prawników, audytorów i inwestorów. Celem konferencji jest wspieranie rozwoju rynku kapitałowego w Polsce, który ma służyć budowaniu konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki oraz dobrobytu obywateli. Gospodarzem konferencji jest Izba Domów Maklerskich.

Tegoroczne debaty, panele i warsztaty

Pierwszego dnia konferencji gospodarz zaplanował 4 panele strategiczne:

 1. Prelekcja Collina Ellisa – Global Credit Strategist z agencji Moody’s, który zaprezentuje globalną perspektywę makroekonomiczną.
 2. Blok geopolityczny – Budowa autonomii strategicznej EU - wyzwania i szanse dla Polski.
 3. Prezentacja raportu Fundacji Przyjazny Kraj  Polski rynek kapitałowy od nowa. Odbudowa znaczenia i pozycji w gospodarce”.
 4. Panel rola Państwa na rynku kapitałowym – regulator czy aktywny uczestnik?
 5. Debata strategiczna dot. wyzwań energetycznych Rynek finansowy wobec wyzwań transformacji klimatycznej.

 

W drugim dniu konferencji planowane są kolejne panele i warsztaty, które będą dotyczyć takich zagadnień jak, m.in.:

 1. Generative AI – czy stoimy na progu rewolucji w sektorze finansowym? Klient i jego oczekiwania w dobie wyzwań technologicznych.
 2. WATS GPW – transformacja technologiczna na rynku kapitałowym.
 3. Rola Private Equity i Private Debt w finansowaniu gospodarki.
 4. Aktywa cyfrowe: Nowe horyzonty i wyzwania dla inwestorów detalicznych.
 5. Debata pod patronatem Związku Banków Polskich zatytułowana Najnowsze zmiany w regulacjach rynku finansowego w Polsce i w Europie i ich wpływ na krajowy rynek i gospodarkę.
 6. Debata przedstawicieli rynku kapitałowego podsumowująca konferencję.

Wydarzenie towarzyszące

W sobotę 9 marca miłośnicy sportów zimowych będą mogli zmierzyć się X Mistrzostwach Polski Rynku Kapitałowego w Slalomie Gigancie. Zawody będą otwarte dla pracowników instytucji regulowanego rynku kapitałowego oraz uczestników konferencji.

 

Zarejestruj się

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie