Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – spółki z mWIG40 w trendach wzrostowych

Skomentuj artykuł
Źródło: autopartner.com

Analityk techniczny Janusz Grabowski podjął się analizy 5 spółek z polskiego parkietu, w zestawieniu znalazły się spółki notowane na mWIG40, które aktualnie są w trendach wzrostowych. W zestawieniu znalazły się: Autopartner, Millenium, Neuca, Benefit, a także Handlowy.

 

Autopartner

Notowania spółki Autopartner poruszają się w trendzie wzrostowym od okolic 25.10.2022. Kurs w ostatnim czasie skorygował do okolic wsparcia wynikającego z linii trendu wzrostowego. Techniczny poziom wsparcia możemy wskazać też w okolicach 22,70 zł, a wyżej 25,50 zł. Od wspomnianej linii trendu kurs odbił dynamicznie na zwiększonym wolumenie i dotarł w okolice ATH, czyli 28,60 zł. Podczas wczorajszej sesji notowania próbowały przebicia górą, jednak podaż byłą duża, przez co na wykresie pojawiła się spadająca gwiazda. Wolumen tego dnia był bardzo wysoki w skali średniej sesyjnej. Gdyby bykom udało się przebicie, to wówczas byłaby szansa kontynuacji trendu wzrostowego i ataku na psychologiczne 30 zł. Na tą chwilę jednak oscylatory są już wysoko, a wczorajsze zachowanie na kursie może odstraszać popyt. Do gry musi wejść nowa siła, w przeciwnym wypadku na wykresie cenowym pojawi się formacja podwójnego szczytu, lub trend horyzontalny w którym kurs będzie konsolidował.

 

Autopartner – analiza wykresu, interwał dzienny

Autopartner – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie