Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – czy banki utrzymają pozytywny sentyment?

Skomentuj artykuł
Źródło: media.pekao.com.pl

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy banków, w tym PEKAO, Alior Bank, PKO BP oraz Millennium.

PEKAO

W minionym miesiącu doszło do istotnego zdarzenia z perspektywy długoterminowej. Mianowicie byki przebiły się powyżej czerwonej linii trendu spadkowego, obowiązującego na tym walorze przez ponad 15 lat. Po wybiciu bardzo szybko pokonany został najbliższy opór na 140 zł, czym strona popytowa częściowo potwierdziła swoje wzrostowe zapędy. Wszystko to pozwala w pierwszej kolejności rozpatrywać na wykresie scenariusze zwyżkowe. Aktualnie pierwszych trudności w kontynuacji fali wzrostowej można oczekiwać przy strefie podażowej na 170 zł. Ewentualna następna zlokalizowana jest na 195 zł. Wskazania RSI na interwale tygodniowym weszły już w strefę wykupienia i warto też uwzględnić możliwość korekty do pierwszego wsparcia na 140 zł. Zejście poniżej 140 zł należy natomiast potraktować jako ostrzeżenie przed możliwością powrotu poniżej czerwonej linii trendu. Jednak dopiero zejście pod zieloną linię z interwału dziennego zdecydowanie pogorszy sentyment na spółce. Po drodze do prostej wyznaczającej od października ub. r. tendencję zwyżkową, podaż będzie musiała pokonać 2 strefy wsparcia na 120 zł i 115 zł.

 

PEKAO – analiza wykresu, interwał dzienny

PEKAO – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

PEKAO – analiza wykresu, interwał tygodniowy

PEKAO – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie