Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Torpol w trakcie trendu wzrostowego

Skomentuj artykuł
© K. Skubala - stock.adobe.com

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Datawalk, Sanok, Torpol, Asseco Poland oraz Quercus.

Datawalk

Inwestujący w spółkę Datawalk mają za sobą ciężkie sesje. Kurs nie dość, że porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym, to jeszcze w listopadzie wyprzedaż bardzo mocno przyspieszyła. Obserwujemy także bardzo wysoki słupek wolumenu podażowego, który będzie bardzo ciężko zanegować pozytywnym sygnałem wolumenowym. Kurs zbliża się do ważnego wsparcia 30,50 zł. Warto jednocześnie zwrócić uwagę, że oscylator RSI wskazuje na mocne wyprzedanie. Aktualnie 19,80 pkt. Tym samym niebawem może dojść do korekcyjnego odbicia, jednak to podaż króluje na kursie spółki i wygląda na to, że w średnim terminie trend spadkowy może być kontynuowany. Wówczas kolejnych poziomów wsparcia należałoby upatrywać w okolicach 17,86 zł, a także 13,52 zł. Oporem dla wzrostów jest natomiast poziom 42,55 zł.

 

Datawalk – analiza wykresu, interwał dzienny

Datawalk – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie