Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Pekao z formacją RGR na notowaniach

Skomentuj artykuł
Źródło: media.pekao.com.pl

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: ING Bank Śląski, Pekao, Mirbud, Vercom, Lubawa.

ING Bank Śląski

Notowania ING Banku Śląskiego znajdują się w trendzie bocznym, w półce cenowej między 182,60 zł, a 204,50 zł. Wygląda na to, że rynek nie jest zdecydowany. Na wolumenie widzimy niskie słupki, sygnalizujące zmniejszone obroty. Kurs znajduje się aktualnie powyżej średniej MA200, i to średnia ta może stanowić mocniejsze wsparcie w przypadku cofnięcia, jednak jej niewielkie nachylenie ku górze świadczy o słabości średnioterminowego trendu. Trend ten od okolic października 2022 jest wzrostowy, jednak należy zwrócić uwagę na niską pionizację, co również świadczy o słabości kupujących. Wsparcia należałoby się spodziewać na wspomnianych okolicach 182,60 zł, zaś przy przebiciu tego poziomu na wspomnianej średniej i niżej w okolicach 160 zł. Oporem dla wzrostów mogą się okazać natomiast okolice 204,50 zł, zaś przy ich przebiciu górą kurs mógłby poruszać się w kierunku kolejnego oporu tj. 212 zł.

 

ING Bank Śląski – analiza wykresu, interwał dzienny

ING Bank Śląski – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie