Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Rainbow przed szansą ataku na ATH

Skomentuj artykuł
© Song_about_summer - stock.adobe.com

Analityk Techniczny SII Janusz Grabowski przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki: Rainbow, Enter Air, Budimex, ABPL oraz Kogenera.

Rainbow Tours

W trendzie wzrostowym znajdują się notowania spółki Rainbow. Na taśmie wolumenu obserwujemy wyraźnie zwiększone słupki popytowe, świadczące o większych zakupach, wraz z trendem. Dodatkowo w ostatnim czasie spółka wypłacała dywidendę, przez co kurs miał okazję cofnąć do wsparcia okolic 37,90 zł. Oporem dla wzrostów jest poziom 44,20 zł. Gdyby doszło do przebicia tej strefy to kolejnego mocniejszego oporu należałoby się spodziewać w okolicach ATH (All Time High) przypadającego na okolice 47,30 zł. Obecnie kontynuacja zwyżki cenowej jest bazowym scenariuszem, chociażby z uwagi na mocny trend i wolumen. Jednak w przypadku cofnięcia należy brać pod uwagę wsparcie okolic 37,90 zł, a niżej 34,20 zł. Od dołu notowania wspiera także średnia MA50, która w ostatnim czasie podczas korekty została pozytywnie wybroniona przez kupujących.

 

Rainbow Tours – analiza wykresu, interwał dzienny

Rainbow Tours – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie