Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – spółki budowlane pod lupą analityka

Skomentuj artykuł
© Grigory Bruev - stock.adobe.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy spółek z branży budowlanej, w tym Budimex, Mirbud, Mostostal Zabrze oraz Polimex.

Budimex

Minęły już ponad dwie dekady odkąd walor wszedł w trend wzrostowy wewnątrz niebieskiego kanału. Nie trudno też dostrzec, że w tym długim ruchu wznoszącym zdarzały się gorsze momenty, kiedy średnioterminowo kontrolę przejmowały niedźwiedzie. Niemniej jednak nie udało im się zawładnąć rynkiem i ostatecznie to byki wyciągają kurs na coraz wyższe poziomy. Aktualnie spółka jest w kolejnej fali wzrostowej po tym jak w czerwcu ub. r. popyt skutecznie wybronił wsparcie w okolicach 200 zł, tworząc przy okazji formację potrójnego dna. Trwający nadal ruch zwyżkujący doprowadził w maju br. do ustanowienia nowego ATH przy 373 zł. Tu jednak do gry weszła podaż, doprowadzając do przeceny. Wszystko to odbywa się jednak powyżej zielonej linii trendu, także na razie należy rozpatrywać to jako zdrową korektę. Dopóki zielona linia trendu nie zostanie przełamana to pozytywny sentyment nie powinien ulec zmianie. Gdyby jednak doszło do zejścia poniżej linii trendu i najbliższego wsparcia przy 345 zł, to kolejne zlokalizowane jest na 315 zł.
Jedyny opór jest teraz przy ATH czyli w okolicach 370 zł.

 

Budimex – analiza wykresu, interwał dzienny

Budimex – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Budimex – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Budimex – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie