Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – czy banki utrzymają wzrosty?

Skomentuj artykuł
© MOZCO Mat Szymański - stock.adobe.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy banków, w tym Mbank, PKO, PEKAO oraz Santander Bank Polska SA.

mBank

Z perspektywy niemalże 20-letniej, walor ten jest w trendzie bocznym. Okresy wzrostów, często bardzo dynamicznych, przeplatają się z gwałtownymi spadkami. Ostatnia fala zniżkowa zakończyła się w październiku ub.r. przy poziomach 175 zł. Od tego czasu można zaobserwować średnioterminową tendencję zwyżkową, która dotarła już w rejony istotnego oporu na 400 zł. Aktualnie trwa walka o trwałe wybicie powyżej tej strefy i podtrzymanie panującego sentymentu. Jeśli byki utrzymają obecny kierunek i nadal będą podążać w stronę coraz wyższych wycen to kolejnych problemów można będzie oczekiwać dopiero po dotarciu w okolice 550 zł. To tutaj zlokalizowana jest istotna długoterminowa strefa podażowa. Natomiast zejście poniżej 400 zł może umożliwić rozwinięcie przeceny. O ile spadki nie zejdą poniżej 340 zł, to można będzie rozpatrywać je jako naturalną korektę. Ewentualne przebicie pod 340 zł doprowadzi do zakończenia trendu i pozwoli kontynuować zniżkę do następnych wsparć przy 300 zł i 260 zł.

 

mBank – analiza wykresu, interwał dzienny

mBank – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

mBank – analiza wykresu, interwał tygodniowy

mBank – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie