Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy – banki na kluczowych wsparciach

Skomentuj artykuł
© MOZCO Mat Szymański - stock.adobe.com

W ramach cotygodniowego przeglądu branżowego, tym razem Analityk techniczny – Tomasz Skolimowski, wziął na warsztat wykresy banków, w tym PKO, mBank, PEKAO oraz Santander Bank Polska SA.

PKO BP

W ujęciu długoterminowym na walorze obowiązuje permanentny trend boczny w przedziale 21-47 zł. Obecna średnioterminowa fala wzrostowa rozpoczęła się po ustanowieniu dołka na 24.83 zł w marcu br. Od kilku tygodni notowania weszły w korektę, która aktualnie doprowadziła do przełamania pierwszej strefy obronnej przy 36 zł. Jeśli niedźwiedziom uda się utrzymać wycenę poniżej wsparcia na 36 zł do zamknięcia obecnej świecy tygodniowej, to będzie to zdecydowanie negatywny sygnał w perspektywie długoterminowej. Grozi bowiem rozwinięciem obecnego ruchu korekcyjnego w dłuższy ruch spadkowy, a w konsekwencji zmianą trendu na zniżkujący. W przypadku kontynuacji przeceny najbliższe wsparcie można wyznaczyć przy 32.5 zł, a tuż nad nim jest teraz średnia MA200. Potencjalne zejście pod 32.5 zł, będzie zatem potwierdzeniem zmiany tendencji na spadkową. Następne wsparcia zlokalizowane są na 30 zł oraz 28 zł. Jeśli jednak byki wybronią strefę przy 36 zł i doprowadzą do powrotu nad ten poziom, to obecny ruch w dół można będzie traktować jako fałszywe wybicie. W takim wariancie pierwszych trudności można oczekiwać na oporze przy 41 zł oraz ewentualnie na kolejnym na 43.5 zł.

 

PKO BP – analiza wykresu, interwał dzienny

PKO BP – analiza wykresu, interwał dzienny

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

PKO BP – analiza wykresu, interwał tygodniowy

PKO BP – analiza wykresu, interwał tygodniowy

Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie