Chat with us, powered by LiveChat

Notowania YetiForce zawieszone mniej niż tydzień po debiucie. Szybka reakcja KNF

Skomentuj artykuł

Mniej niż tydzień po debiucie na NewConnect, notowania spółki YetiForce zostały zawieszone na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego.

 

W lakonicznym komunikacie opublikowanym w czwartkowe przedpołudnie, Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o skierowaniu do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie żądania zawieszenia obrotu akcjami spółki YetiForce SA.

 

– Powodem zawieszenia są okoliczności, z których wynika, że obrót tymi akcjami jest dokonywany w warunkach wskazujących na możliwość naruszenia interesów inwestorów – informuje KNF w komunikacie.

 

🟢 Zobacz też: „Zaskakujący” spadek kursu akcji Ciech SA przed nową ceną w wezwaniu. SII zawiadamia KNF

 

YetiForce to spółka z sektora IT, oferująca oprogramowanie typu open source, służące do zarządzania relacjami z klientami i obsługi procesów biznesowych.

 

Spółka zadebiutowała na NewConnect zaledwie w ubiegły piątek, 21 kwietnia. Kurs odniesienia warszawskiej spółki wyniósł 0,70 zł, notowania rozpoczęły się od 1,25 zł, a zamknęły po 1,79 zł. Wzrost w trakcie pierwszego dnia o 155,7% był jednym z najwyższych w historii debiutów na NewConnect.

 

Więcej na ten temat pisał Michał Kubicki z Bankier.pl w artykule „Kosmiczny debiut spółki IT na NewConnect. Ale historyczny rekordzista zyskał ponad 600 proc.”.

 

W trakcie poniedziałkowej sesji kurs YetiForce wzrósł jeszcze przejściowo, a następnie spadł. Po minusowych sesjach we wtorek i środę, akcje wróciły do 1,50 zł.

 

🟢 Zobacz też: KNF czeka na ruch Kernela ws. delistingu. Potem przeprowadzi postępowanie

 

Będziemy monitorować sprawę YetiForce. Gdy pojawią się nowe informacje ze strony KNF, GPW lub spółki, zaktualizujemy artykuł.

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie