Chat with us, powered by LiveChat

Program lojalnościowy Moje Akcje PZU dostępny w DM BOŚ

Skomentuj artykuł
© Tupungato, OlekAdobe - stock.adobe.com

Akcjonariusze Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń posiadający rachunki w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska mogą już korzystać z programu lojalnościowego Moje Akcje PZU. To także okazja do tego, by zostać członkiem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych i cieszyć się dodatkowymi korzyściami.

 

Inwestorzy indywidualni posiadający rachunki w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska mogą już przystępować do programu lojalnościowego Moje Akcje PZU. Uczestnicy programu lojalnościowego będą mogli skorzystać ze zniżek na produkty PZU. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych jest partnerem merytorycznym programu Moje Akcje PZU.

 

– DM BOŚ to rozpoznawalna marka z tradycjami sięgającymi początków rozwoju polskiego rynku kapitałowego. Biorąc pod uwagę historię i skalę działania, nawiązanie współpracy w tym obszarze, oznacza dla nas możliwość wzmocnienia relacji z akcjonariuszami PZU, którzy są już klientami BOŚ, jak i nawiązania nowych kontaktów. Od startu programu będzie to już trzeci współpracujący z nami broker, przy czym pierwszy spoza Grupy PZU. Docelowo, chcielibyśmy by nasz program lojalnościowy dostępny był we wszystkich domach maklerskich w Polsce – mówi Magdalena Komaracka, CFA, dyrektor ds. Relacji Inwestorskich w PZU.

 

DM BOŚ jest trzecim biurem maklerskim, którego klienci mogą wziąć udział w programie lojalnościowym PZU – pierwszej tego typu inicjatywie uruchomionej przez instytucję finansową notowaną na polskiej giełdzie. Od momentu uruchomienia programu (wrzesień 2021 r.) mogli do niego dołączyć klienci BM Pekao, a w roku ubiegłym (sierpień 2022 r.) także klienci BM Alior Banku.

 

– Znakiem rozpoznawczym DM BOŚ jest mocna pozycja w obsłudze klientów indywidualnych. Zapewnienie Klientom jak najlepszych rozwiązań jest naszym priorytetem. Stale poszerzamy ofertę i rozwijamy funkcjonalności aplikacji inwestycyjnych oraz umożliwiamy udział w programach partnerskich. Program Moje Akcje PZU to kolejny tego typu projekt, w który się angażujemy.  To jedna z form aktywizacji i zatrzymania inwestorów na rynku kapitałowym – mówi Radosław Olszewski, prezes zarządu DM BOŚ. 

Program Moje PZU

Program Moje Akcje PZU jest programem lojalnościowym skierowanym do giełdowych inwestorów indywidualnych. Aby przystąpić do programu, należy posiadać na swoim rachunku, w jednym z wyżej wymienionych biur maklerskich, przynajmniej 100 akcji PZU (według stanu weryfikacji na pierwszy i piętnasty dzień miesiąca). Przy cenie akcji z PZU z 19.04 (38,50 zł) oznacza to równowartość 3850 zł.

 

 Dla uczestników programu Moje Akcje PZU przewidziano szereg atrakcyjnych benefitów:

 

Zniżki na ubezpieczenia:

 

  • 10%, a po roku uczestnictwa 20% zniżki, na ubezpieczenia PZU Auto (AC, OC, NNW Max), ubezpieczenie PZU Gospodarstwo Rolne (Budynki Obowiązkowe, OC Obowiązkowe Rolnika, Mienie, NNW), ubezpieczenie PZU Dom, ubezpieczenie PZU NNW oraz ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer

 

Zniżki na członkostwo w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych:

 

  • 100% zniżki na roczne członkostwo podstawowe,
  • 50% zniżki na roczne członkostwo rozszerzone

 

Uczestnicy programu Moje Akcje PZU otrzymują jednorazowo bezpłatne roczne członkostwo w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych (pakiet podstawowy) lub jednorazową 50% zniżkę na roczne członkostwo rozszerzone.

 

🟢 Więcej → www.pzu.pl/mojeakcje

 

Chcemy promować model inwestora-klienta, czyli inwestora będącego zarówno akcjonariuszem, jak i klientem spółki i wzmacniać w ten sposób stabilny i długoterminowy akcjonariat indywidualny PZU. Akcjonariusze doceniają nasze działania – w tym roku zajęliśmy pierwsze miejsce w badaniu opinii inwestorów indywidualnych przeprowadzonej przez redakcję Parkietu – dodaje Magdalena Komaracka, CFA, Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich PZU.

 

Kapitalizacja największego polskiego ubezpieczyciela wynosi ponad 33 mld złotych, zaś blisko 11% akcji było w posiadaniu inwestorów indywidualnych (dane z końca 2022 r.). 

SII wspiera programy lojalnościowe dla akcjonariuszy

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych angażuje się w rozszerzanie oferty programów lojalnościowych adresowanych do akcjonariuszy spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W grudniu ubiegłego roku z inicjatywy SII odbyła się pierwsza konferencja dotycząca programów lojalnościowych oraz opublikowany został pierwszy na polskim rynku przewodnik po programach lojalnościowych dla akcjonariuszy.

 


Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów IndywidualnychKomentuje Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

 

To krok w dobrą stronę

 

Nareszcie! Program Moje Akcje PZU od dzisiaj jest dostępny w DM BOŚ, w jednym z najpopularniejszych domów maklerskich w Polsce. Daje to szansę na skokowy wzrost uczestników tego programu. Inwestorzy od wielu miesięcy zadawali pytanie „Kiedy BOŚ?”. Bardzo się cieszę, że to się w końcu stało, a po drugie z dużą nadzieją przyjmuję deklarację PZU, że BOŚ to dopiero początek i że PZU chce, aby program był dostępny w jak największej liczbie domów maklerskich.

Każdy taki news o przystąpieniu popularnego brokera do kolejnego programu dla akcjonariuszy mniejszościowych konkretnej spółki jest ogromnym krokiem w kierunku popularyzacji programów lojalnościowych spółek giełdowych w Polsce. Nie ukrywam, liczę na taki efekt, gdyż jest to z pewnością jedna z najlepszych metod popularyzacji inwestowania na giełdzie w społeczeństwie polskim.

Korzystając z okazji, z przyjemnością zapiszę się dzisiaj do programu Moje Akcje PZU.

 


 

Jarosław DominiakKomentuje Jarosław Dominiak, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

 

Potrzeba ułatwień dla spółek i inwestorów

 

Powszechny dostęp i możliwość uczestnictwa w programach lojalnościowych w różnych domach maklerskich jest jednym z głównych czynników determinujących jego popularność i liczbę akcjonariuszy, którzy zdecydują sią na udział w takich inicjatywach.

 

W dobie rozwiązań cyfrowych i tendencji do kompleksowego świadczenia usług finansowych, inwestorom trudno zrozumieć, że możliwość uczestnictwa w wybranym programie lojalnościowym zależy od faktu, w jakim biurze maklerskim mają swój rachunek inwestycyjny. Brak jednego, taniego ale jednocześnie systemowego rozwiązania ułatwiającego weryfikację stanu posiadania wymaganego pakietu akcji, uprawniającego do przystąpienia do konkretnego programu, nie jest problem tylko dla inwestorów. Ten czynnik zniechęca również samych emitentów, którzy rozważają uruchomienie takiej inicjatywy dla swoich akcjonariuszy.

 

Sukces programów lojalnościowych na szerszą skalę będzie możliwy gdy z jednej  strony  ich uruchomienie będzie stosunkowo łatwe i tanie z perspektywy emitenta, z drugiej ich dostępność i łatwość przystąpienia dla inwestora będzie możliwe niezależnie od tego klientem jakiego biura się jest.

 

Jako Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych czynimy starania, aby uruchamianie programów lojalnościowych przez spółki i uczestniczenie w nich inwestorów było zdecydowanie łatwiejsze. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli pochwalić się konkretnym sukcesem w tym obszarze.

 


Członkowie SII inwestują taniej

Członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych od lat mogą liczyć na niższe opłaty w szeregu domów maklerskich funkcjonujących na polskim rynku. Dotyczy to też DM BOŚ, BM Pekao oraz BM Alior Banku, które umożliwiają udział w programie lojalnościowym dla inwestorów Moje Akcje PZU.

 

Informacje o ofertach specjalnych u poszczególnych brokerów znajdziesz  w sekcji Zniżki. Nie są to jedyne wymierne korzyści, które oferujemy naszym członkom.

 

Dołącz do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Sprawdź naszą ofertę

 

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie