Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Union Pacific z wybiciem linii trendu spadkowego

Skomentuj artykuł
© Bruce Leighty - stock.adobe.com

W dzisiejszym przeglądzie 5 spółek zagranicznych przyjrzymy się podmiotom notowanym na NYSE. Analityk SII Janusz Grabowski podjął się analizy spółek tj. Union Pacific, JP Morgan, Morgan Stanley, Caterpillar, a także Pfizer.

Morgan Stanley – NYSE

Notowania banku Morgan Stanley znajdują się w trendzie wzrostowym od okolic października 2022. Kurs znalazł się nad ważną strefą wsparcia, która przypada na okolice 91,19 $. W tym miejscu utworzyła się także luka wzrostowa hossy. Oporem dla wzrostów okazał się poziom 100,92 $. Kolejnego oporu można byłoby się spodziewać w okolicach 105,93 $, który przypada na poziom szczytu z 10 lutego 2022. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie w okolicach publikacji wyników finansowych spółki na taśmie wolumenowej pojawił się mocno zwiększony wolumen, a same wyniki były lekko powyżej rynkowego konsensusu, moglibyśmy oczekiwać kontynuacji wspomnianego trendu wzrostowego. Dodatkowo niedawno doszło do przecięcia się średnich MA50 i MA200 w formie tzw. „złotego krzyża”. To wszystko składa się na pozytywny obraz techniczny. Jednak w przypadku cofnięcia należałoby spodziewać się wsparć w okolicach strefy między 91,19 $, a 92,30 $.

 

Morgan Stanley – analiza wykresu, interwał dzienny

Morgan Stanley – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie