Chat with us, powered by LiveChat

Portu

 

Portu to nowoczesna platforma inwestycyjna, dzięki której inwestowanie w akcje, obligacje i surowce za pośrednictwem funduszy ETF jest łatwe i wygodne. ETF-y to fundusze które śledzą określone indeksy, towary lub inne aktywa i w przeciwieństwie do tradycyjnych funduszy są przedmiotem obrotu na giełdzie.

 

Portu powstało w 2017 w Czechach, od sierpnia ubiegłego roku działa również w Polsce, a oprócz tego także na Słowacji. Platforma umożliwia niskokosztowe inwestowanie pasywne, ale coś dla siebie znajdą tu również Ci, którzy chcieliby podejść do swoich inwestycji w bardziej aktywny sposób. Portu jest odpowiedzią na potrzeby wielu inwestorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na giełdzie. Chętnie korzystają z niego również Ci, którzy już mieli styczność z inwestowaniem, jednak z powodu braku czasu czy chęci woleliby swoje inwestycje powierzyć profesjonalistom. Portu zaufało już ponad 180 tysięcy inwestorów.

 

Portu udostępnia 10 Portfeli szytych na miarę o różnych poziomach ryzyka i z różnymi proporcjami akcji, obligacji i surowców. Wybór konkretnego portfela odbywa się automatycznie na podstawie ankiety inwestycyjnej, w której oceniany jest profil ryzyka, doświadczenie, wiedza oraz horyzont inwestycyjny. Portu zapewnia również automatyczny rebalancing, nie nalicza żadnych dodatkowych opłat, np. za przechowywanie papierów wartościowych czy wymianę walut. Bardziej doświadczeni inwestorzy mają możliwość inwestowania w strategie tematyczne czy też tworzenia własnych strategii inwestycyjnych, w których mogą uwzględnić ETF-y, ale także poszczególne akcje największych światowych spółek. Ci, którzy chcieliby inwestować na korzystnych warunkach z myślą o swoich pociechach mogą założyć na Portu konto dla dzieci. Na Portu znajdą coś dla siebie również Ci, którym bliskie są zasady zrównoważonego rozwoju i ESG poprzez Odpowiedzialne portfele. Inwestowanie na Portu jest możliwe już od 100 złotych.

 

 

Portu jest częścią WOOD & Company – czeskiego domu maklerskiego z ponad 30-letnią historią. Majątek klientów Portu jest oddzielony od majątku firmy, a papiery wartościowe są zapisane na ich nazwisko, klienci są ich właścicielami. Do dyspozycji klientów jest również polskojęzyczna obsługa klienta. Zapraszamy do kontaktu!

 

 

🟢 Więcej na temat oferty Portu przeczytasz w artykukle: Portu pod lupą. Czeska platforma inwestycyjna to coś więcej niż robodoradca.

Co możesz zyskać na Portu jako członek SII?

  • zniżkę od opłaty za zarządzanie w wysokości 50%

Dla kogo?

  • dla wszystkich członków SII – status członkostwa będzie weryfikowany przez Portu cyklicznie

 

ABC Portu w formie wideo

Jak skorzystać?

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z opłaconą składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII
Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie