Chat with us, powered by LiveChat

Poniedziałkowy przegląd techniczny (09.10.2022) – Dynamiczne wzrosty na ropie WTI

Skomentuj artykuł
© Leungchopan - stock.adobe.com

Poniedziałkowy przegląd techniczny polskich i światowych indeksów, par walutowych, surowców i kryptowalut, w tym: DAX, SP500, NASDAQ, WIG20, WIG, złoto, ropa WTI, USD/PLN, EUR/USD oraz Bitcoin.

DAX

W ubiegłym tygodniu indeks DAX okazał problemy w okolicach strefy podażowej ulokowanej między 12436 pkt., a 12600 pkt. Tym samym trwa kontynuacja trendu spadkowego. Świeca z piątku praktycznie domknęła lukę wzrostową wyrysowaną między 3.10, a 4.10.2022. Wszystko wskazuje, że niedźwiedzie spróbują w poniedziałek domknąć wspomnianą lukę do końca, tym bardziej z uwagi na kształt piątkowej świecy, która sygnalizuje podaż do końca sesji. Wsparcia należałoby upatrywać na poziomie 12241 pkt., a w przypadku kolejnego na poziomie 11879 pkt. Zanegowałoby to jednak cały pozytywny obraz korekcyjnego odbicia z jakim mieliśmy do czynienia na początku poprzedniego tygodnia. Gdyby byki jednak powalczyły o obronę przy luce wzrostowej, to przy przebiciu górą wspomnianej na początku opisu strefy podażowej można by było spoglądać w kierunku oporu na poziomie 12890 pkt. Na tą chwilę jednak bessa na DAX jest ciągle kontynuowana.

 

DAX – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

WIG 20

Podobnie zachowywał się w ubiegłym tygodniu indeks WIG20. Niedźwiedzie próbują domknąć lukę wzrostową, która utworzyła się z poniedziałku na wtorek w ubiegłym tygodniu. Dodatkowo formacja młota, która utworzyła się w poniedziałek, do tej pory jest aktualna. Jeśli nie doszłoby do wybicia wspomnianej formacji młota, która swój knot posiada pod wsparciem 1371 pkt. to scenariusz korekcyjnego odbicia byłby dalej bazowym. Niestety próżno wciąż szukać odwrócenia trendu spadkowego. W przypadku ewentualnego odbicia korekcyjnego oporem może okazać się poziom 1496 pkt., a wyżej 1554 pkt. Bardziej realnym wydaje się jednak podążanie w kierunku wsparcia na poziomie 1371 pkt., a wybicie wspomnianej formacji młota dołem, dałoby szansę do spoglądania przez podaż w kierunku 1250 pkt. co stanowi obecnie najbardziej pesymistyczny scenariusz krótkoterminowy.

 

WIG 20 – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie