Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW – Pepco odbicie od bandy kanału trendu

Skomentuj artykuł
Źródło: pepco.pl

Analityk Techniczny SII przygotował zestawienie ciekawych spółek notowanych na GPW. W zestawieniu znalazły się spółki Asbis, PKO BP, Pepco, Alior Bank oraz Boryszew.

Pepco

W bardzo ciekawym miejscu znajduje się kurs spółki Pepco. Na początku warto wspomnieć, że od chwili debiutu cena znajduje się w trendzie spadkowym. Na kursie jednak pojawiło się kilka ciekawych sygnałów, cieszących oko technika. Po pierwsze warto spojrzeć na oscylatory. RSI wyszło ze swojego kanału i sygnalizuje wyprzedanie, natomiast linie MACD ułożone są nisko i jednocześnie zaczynają się do siebie zbliżać. Może to świadczyć o kontynuacji tego ruchu. Dodatkowo na oscylatorze Stochastic pojawił się sygnał przecięcia od dołu, co uznawane jest za zdarzenie pozytywne. Warto także wspomnieć, że na notowaniach można obecnie wyrysować kanał trendu spadkowego, a podczas poniedziałkowej sesji na notowaniach, w miejscu dolnego ograniczenia kanału trendu wyrysowała się formacja młota, potwierdzona nieco zwiększonym wolumenem. Tym samym wygląda na to, że byki próbują przejąć pałeczkę. Gdyby doszło do odbicia od dolnej bandy kanału, to należałoby się spodziewać oporu w okolicach 32,22 zł, a w przypadku przebicia górą, kolejny opór znajduje się w okolicach 34 zł co przypada mniej więcej na środek kanału trendu. Wyżej byki musiałyby zmierzyć się ze strefą podażową, na poziomie okolic 38 zł. Negatywnym byłoby natomiast wybicie dołem wspomnianej formacji młota, co mogłoby rozpędzić podaż, a kolejne istotne wsparcie znajduje się w okolicach zniesienia Fibo 0.786 mierzonego narzędziem rozszerzenia Fibonacciego bazującego na trendzie, czyli poziomu 27 zł. Na tą chwilę scenariusz odbicia wydaje się jednak bardzo prawdopodobny.

 

Pepco – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com.

   

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie