Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych – Siemens AG w okolicach ważnego wsparcia

Skomentuj artykuł
Źródło: press.assets.siemens.com

W dzisiejszym przeglądzie spółek zagranicznych uwagę skupimy na podmiotach notowanych na giełdzie w Europie (choć część z nich notowana jest także na NYSE). Jednocześnie kluczem do dzisiejszego zestawienia propozycji Janusza Grabowskiego, analityka SII są spółki dywidendowe. 

Roche Holding AG, (EURONEXT)

Kurs spółki Roche Holding AG znajduje się w trendzie wzrostowym. Linie dołków wyznaczają wyraźną linię trendu, która została wybita dołem jedynie w okolicach pierwszej fali Covid. Na tą chwilę od dołu kursu broni średnia MA200. Kurs zdołał wybić ważne opory, gdzie obecnie broni się poziom okolic 220 EUR. Gdyby doszło do przebicia dołem, to najbliższe dwa wsparcia ulokowane są na poziomie 213 EUR oraz 208,80 EUR. Naturalna korekta jest możliwa, chociażby z powodu nisko ułożonych oscylatorów, gdzie RSI wyszło spoza swojego kanału, a MACD jest ułożone bardzo wysoko, z kolejnym podbiciem widocznym na histogramie. Na tą chwilę trend wzrostowy pozostaje niezagrożony z perspektywy technicznej, a dodatkowo w ostatnim czasie spółka notowała lekko lepsze wyniki finansowe, niż oczekiwania analityków.

 

Roche Holding AG, – analiza wykresu, interwał dzienny

 

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie