Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów zagranicznych producentów samochodów

Skomentuj artykuł
Źróło: fordgt.fordpresskits.com

W dzisiejszym przeglądzie wykresów spółek zagranicznych zajmiemy się branżą producentów samochodów. Czy najgorsze ma już ona za sobą spróbujemy odpowiedzieć, spoglądając na wykresy takich spółek, jak Stellantis, BWM, Toyota, Ford oraz Ferrari.

Stellantis (NYSE)

Akcje Stellantis znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Po covidowym dołku wzniosły się one na kolejne, historyczne szczyty w 2021 roku, które sięgnęły niemal 20,5 USD. Z kolei 2022 rok dotychczas stał pod znakiem korekty, króta sprowadziła notowania przez moment nawet poniżej 12 USD. Na wykresie tygodniowym widać, że notowania zareagowały na splot mocnych wsparć, tj. tygodniowej 200-okresowej średniej kroczącej oraz linii trendu wzrostowego z 2013 roku, wyłamanej jedynie w trakcie przeceny covidowej. W ostatnim tygodniu notowania wybiły górą z kanału trendu spadkowego, co jest pozytywnym sygnałem i może zwiastować chęć ataku na poprzednie szczyty. Wcześniej warto zwrócić uwagę także na opór w okolicach 16-16,50 USD. Mocnym negatywnym sygnałem będzie wyznaczenie nowego, lokalnego dołka, tj. spadek poniżej 11,37 USD.

 

Stellantis – wykres kursu akcji (skala tygodniowa)

Źródło: stooq.pl.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie