Chat with us, powered by LiveChat

Zembik: Jak długo dolar będzie królem? [WallStreet 26]

Skomentuj artykuł
Zadiraka/Adobe Stock

W oczekiwaniu na ważne decyzje banków centralnych publikujemy zapis wykładu Łukasza Zembika z TMS Brokers, który odbył się na konferencji WallStreet26.

 

W tym tygodniu o stopach procentowych decydowały będą Narodowy Bank Polski (08.06) i Europejski Bank Centralny (09.06), zaś decyzja Rezerwy Federalnej już w przyszłym tygodniu (15.06). To dobry moment, aby posłuchać, co na temat głównych walut sądzi Łukasz Zembik, kierownik departamentu analiz DM TMS Brokers.

 

🟢 Jak dobrze wreszcie spotkać się osobiście. Zobacz relację z konferencji WallStreet 26

 

Wykład „Jak długo dolar będzie królem? Perspektywy dla USD, EUR, GBP oraz PLN w II połowie roku” odbył się 26 maja 2022 r. w czasie pierwszego dnia konferencji WallStreet 26. W trakcie wykładu poruszono m.in. natępujące kwestie:

 

  • Kurs dolara a działania Rezerwy Federalnej
  • Czy dojdzie do parytetu 1 dolar za 1 euro?
  • Jak stóp procentowych oczekuje rynek?
  • Jak inflacja w strefie euro wpłynie na EBC?
  • Bank Anglii w defensywie
  • Polityka NBP wsparciem dla złotego

 

🟢 Łukasz Zembik, TMS Brokers

„Jak długo dolar będzie królem? Perspektywy dla USD, EUR, GBP oraz PLN w II połowie roku”

 

 

Autor artykułu

 

Michał Żuławiński, redaktor SII Michał Żuławiński, redaktor SII

W latach 2012-2021 związany z redakcją Bankier.pl, w której odpowiadał za obszar Rynki. Od 2022 r. redaktor w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych. Autor licznych artykułów i analiz dotyczących głównie rynków finansowych, gospodarki oraz działalności banków centralnych. Laureat nagrody specjalnej NBP w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie