Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 5️⃣ wykresów spółek zagranicznych (29.03.2022) – akcje inPost z problemami na oporze

Skomentuj artykuł

Analityk techniczny SII w tym tygodniu analizuje 5 ciekawych wykresów spółek zagranicznych, w tym: NIO, McDonalds Corporation, PayPal, Robinhood Markets, a także InPost S.A.

 

NIO Inc., (NYSE)

W ciekawym położeniu znalazł się kurs spółki Nio Inc. Chiński producent samochodów elektrycznych. Notowania znajdowały się w trendzie spadkowym od okolic 15 grudnia 2021, kiedy to wybiły dołem konsolidację i wsparcie okolic 30,68 $. Wyprzedaż przybrała na sile. Dopiero lekko nad wsparciem 12,52 $, doszło do zmiany sentymentu, a kurs odbił tworząc formację V, która z natury technicznej jest uznawana za formację odwrócenia trendu. W formacji cena spada z dużym impetem, a następnie następuje zwyżka do początkowego poziomu, wykres przybiera formę litery V. Odbiciu towarzyszył także zwiększony wolumen. W ten sposób kurs spółki znalazł się pod oporem średniej MA50. Warto zwrócić uwagę także na interwał tygodniowy, na którym w momencie odbicia uformowała się formacja objęcia hossy, zaś oscylatory są w mocnej fazie wyprzedania. Szczególnie uwagę przykuwa oscylator MACD, na którym linie MACD i Signal mogłyby niedługo przeciąć się w formie sprzyjającej popytowi. Jeśli bykom udałoby się kontynuować marsz, ku wyższym poziomom cenowym, to kluczowe najbliższe opory znajdują się w okolicach 26,38 $, a następnie 30,68 $. W scenariuszu negatywnym głównego wsparcia należy oczekiwać w okolicach 12,52 $, a niżej ważnym wsparciem jest poziom 10,71 $.

 

NIO Inc., – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

NIO Inc., – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie