Chat with us, powered by LiveChat

Analiza 7️⃣ ciekawych wykresów spółek z GPW (02.02.2022)

Skomentuj artykuł

Dziś Analityk SII bierze pod lupę 7 ciekawych wykresów spółek z warszawskiego parkietu, a wśród nich: KSG Agro, Oponeo, Lotos, IFIRMA, ,  Mobruk, Vindexus oraz Grupa Azoty. 

 

Zobacz także:

KSG Agro 

Notowania spółki KSG Agro, ukraińskiego holdingu spożywczego znajdują się obecnie w trendzie spadkowym, w którym możemy wyznaczyć kanał równoległy. Trend rozpoczął się 4 listopada 2021, gdzie byki osiągnęły poziom notowań powyżej 6,00 zł. Od tego momentu z racji na ogólny sentyment związany m.in z zagrożeniem wojny między Rosją, a Ukrainą trwa bessa na notowaniach spółki. Sytuacja mogłaby się zmienić, w momencie wybicia górnego ograniczenia kanału trendu spadkowego, co byłoby jednocześnie technicznym potwierdzeniem o możliwej zmianie kierunku trendu. Na korzyść tego scenariusza zdaje się być oscylator MACD, gdzie w niedługim czasie powinno dojść do przecięcia od dołu linii MACD i Signal, co mogłoby dać bykom dodatkowy powód do ataku na wyższe poziomy cenowe. Oporów należy się spodziewać na poziomach 3,76 zł, 4,49 zł, 5,16 zł I w okolicach 6,00 zł. Natomiast w przypadku kontynuacji spadków wsparcia ulokowane są na poziomach: 3,11 zł, 2,49 zł i 2,07zł.

 

KSG Agro – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Oponeo

Lekko niepokojąco zaczęło się robić na notowaniach spółki Oponeo.pl, gdyż doszło tutaj do wybicia linii trendu wzrostowego. Kolejne wyznaczane linie techniką wachlarza również były wbijane dołem. W ostatnim czasie doszło także do przebicia dołem średniej długoterminowej MA200. Nie obroniła się także ostatnia górka na poziomie okolic 55,00zł, co za tym idzie została zaburzona podstawowa struktura trendu wzrostowego, czyli zasada wyższych szczytów i niższych dołków. Zarys krótkoterminowego trendu spadkowego  zaczyna być widać także na chmurach Ichimoku. To wszystko sprawia, że w pierwszej chwili można odnieść wrażenie negatywne, jednak warto rozważyć dwa scenariusze. Pierwszy to możliwość  utworzenie się konsolidacji na tym poziomie, zaś druga to odwrócenie trendu na spadkowy, gdzie już w tej chwili delikatnie widać potencjalny zarys kanału spadkowego (niebieskie linie).  Wsparć należy oczekiwać na poziomach 46,00 zł oraz 39,20 zł, zaś w przypadku wzrostów główny opór znajduje się na poziomie 70,20 zł. 

 

Oponeo – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Janusz Grabowski, analityk techniczny Janusz Grabowski, analityk techniczny

Absolwent Politechniki Białostockiej najpierw na kierunku politologia, a następnie zarządzanie przedsiębiorstwem. Przedsiębiorca branży e-commerce. Od wielu lat związany z rynkami finansowymi, jako pasjonat i inwestor indywidualny. Miłośnik stosowania analizy technicznej. Bardzo aktywny na twitterze. Prowadząc tam konto pod pseudonimem JanoGra dzięki swojemu zamiłowaniu i merytorycznym wypowiedziom osiągnął duża popularność w krótkim czasie.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie