Chat with us, powered by LiveChat

Techniczny przegląd branżowy: Co dalej z notowaniami spółek budowalnych?

Skomentuj artykuł

W ramach cotygodniowego cyklu przeglądu branżowego, tym razem analityk SII bierze pod lupę wykresy spółek z segmentu budowlanego: Mirbud, Budimex, Polimex-Mostostal oraz Trakcję.

 

Zobacz także:

Mirbud

Nototania Mirbudu od maja 2020r, kiedy to na zwiększonym wolumenie wybiły się z kanału spadkowego oraz ponad SMA200, weszły w bardzo gwałtowny ruch wzrostowy. Trend ten trwał do osiągnięcia ATH przy 5.36 zł na przełomie maj/czerwiec 2021r. Tam pojawiły się problemy byków i  rynek zaczęły przejmować niedźwiedzie, które zepchnęły cenę waloru najpierw do wsparcia przy 4.25 zł, a następnie do niższego poziomu przy 3.26 zł, by ponownie oddać pałeczkę bykom i zawrócić na północ. Jak zatem widać na interwale dziennym, od ponad roku kurs porusza się w konsolidacji 3.26-5.36 zł. W ostatnich dwóch miesiącach na wykresie zaczyna malować się formacja chorągiewki ograniczona liniami czerwoną i zieloną. Rozstrzygnięcia sytuacji można się spodziewać w najbliższym czasie. Istotna strefa obronna znajduje się teraz na przecięciu zielonej linii (stanowiącej dolne ograniczenie chorągiewki) ze wsparciem przy 4.25 zł, które do końca poprzedniego tygodnia było oporem. W przypadku przebicia przez podaż poziomu 4.25 zł, kolejne wsparcia znajdują się na 3.70 zł, gdzie mamy niedomkniętą lukę hossy oraz na wsparciu kanału konsolidacji przy 3.26 zł. Natomiast do kontynuacji krótkoterminowego trendu wzrostowego rozpoczętego w listopadzie 2021 niezbędne będzie wybicie ponad czerwoną linię trendu nad poziom 4.74 zł, a następnie atak na ATH przy 5,36 zł.

 

Mirbud – analiza wykresu, interwał dzienny

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

 

Mirbud – analiza wykresu, interwał tygodniowy

 Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie pl.tradingview.com

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Tomasz Skolimowski, analityk techniczny Tomasz Skolimowski, analityk techniczny

Absolwent WAT w Warszawie. Zawodowo związany z branżą IT, gdzie pracował jako PM. Od ponad 10 lat pasjonat rynków kapitałowych oraz inwestor giełdowy. Zwolennik analizy technicznej z uwzględnieniem wyznaczania stref popytu oraz podaży. W swoich analizach często stosuje także formacje harmoniczne i strefy Fibonacciego. Aktywnie inwestuje na GPW zarówno krótko- jak i długoterminowo. Poza inwestycjami interesuje się sportem oraz nowymi technologiami.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie