Chat with us, powered by LiveChat

Opłaty w Beta ETF Nasdaq-100 oraz Beta ETF S&P500 do końca roku 0%

Skomentuj artykuł
© william87 - stock.adobe.com

Do końca 2021 roku opłata za zarządzanie w dwóch funduszach pasywnych: Beta ETF Nasdaq-100 oraz Beta ETF S&P500 wyniesie 0 procent.

 

Fundusze replikują dwa najsłynniejsze indeksy amerykańskie – technologiczny Nasdaq-100 oraz indeks największych spółek – S&P500. Zostały stworzone przez Agiofunds TFI oraz Beta Securities Poland S.A. i są unikalnym rozwiązaniem, które daje inwestorom z Polski ekspozycję na rynek akcyjny w USA z ograniczonym ryzykiem walutowym złotówki do dolara. Ułatwia to transakcje i pozwala uniknąć konieczności samodzielnego zawierania kosztownych transakcji zabezpieczających.

 

Od 10 czerwca do końca grudnia 2021 opłaty za zarządzanie w obu funduszach spadną z 0,7% do zera. – Obniżka jest promocyjna i pomoże nam określić poziom opłaty optymalny z punktu widzenia zarówno funduszy, jak i inwestorów. Decyzje o jej wysokości zapadną w przyszłym roku, ale raczej nie wrócimy już do obecnego poziomu – powiedział Robert Sochacki, członek zarządu Beta Securities Poland i Rady Nadzorczej AgioFunds TFI S.A.

 

ETF to fundusze inwestycyjne, których certyfikaty można kupować na giełdzie. Charakteryzują się m.in. składem portfela odzwierciedlającym naśladowany indeks, wysoką płynnością (dzięki dedykowanemu animatorowi) oraz niską opłatą za zarządzanie wynoszącą od 0% do 1%. Poza dwoma wspomnianymi funduszami na warszawskiej GPW jest jeszcze notowanych pięć innych funduszy typu ETF stworzonych przez AgioFunds i Beta Securities: Beta ETF WIG20TR, Beta ETF mWIG40TR, Beta ETF WIG20Short, Beta ETF WIG20Lev oraz WIGtechTR.

 

AgioFunds TFI S.A. to licencjonowane towarzystwo funduszy inwestycyjnych, działające na rynku od kwietnia 2009 roku, na mocy ustawy i pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Jest niezależną spółką ze 100-procentowym polskim kapitałem, niezwiązaną z bankami i korporacyjnymi uczestnikami rynku finansowego. Według danych z kwietnia 2021 roku, wartość aktywów zarządzanych przez Towarzystwo przekroczyła 7,33 mld zł.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie