Chat with us, powered by LiveChat

Anna Kryńska-Godlewska (Agora): „Oczekujemy poprawy wyników naszych biznesów i będziemy starać się wykorzystać nowe szanse rynkowe”

Skomentuj artykuł

W czwartek, 19 listopada 2020 r., na stronie internetowej Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych odbył się czat inwestorski z Anną Kryńską-Godlewską, Członkiem Zarządu Grupy Agora. W trakcie czatu internauci pytali m.in. o wpływ pandemii i jej drugiej fali na działalność, wyniki finansowe, czy perspektywy na kolejne kwartały. 

 

Wpływ drugiej fali pandemii koronawirusa

W trakcie czatu inwestorskiego internauci pytali o wpływ drugiej fali pandemii i kolejnego lockdown'u na działalność Grupy Agory.

 

Jest on dużo mniej dotkliwy dla Grupy niż ten w 2.kw. 2020 r. Po działaniach podjętych z powodu pierwszego lockdownu byliśmy przygotowani i płynnie przeszliśmy do funkcjonowania w drugim – wyjaśniała Anna Kryńska-Godlewska.

 

Najmocniejsze ograniczenie naszej działalności miało miejsce w 2 kw. 2020 r. W trzecim kwartale pracowaliśmy nad odbudową naszych wyników. W chwili obecnej nie widzimy powodu do zaniechania jakiejkolwiek z naszych działalności. Nasze portfolio biznesów uporządkowaliśmy już przy pierwszej fali pandemii – doprecyzowała w odpowiedzi na inne pytanie.

 

Jeden z internautów zapytał, czy Grupa Agora wyjdzie silniejsza z obecnego kryzysu.

 

Pandemia zdecydowanie przyspieszyła porządkowanie portfela biznesów i to będzie miało na pewno pozytywny wpływ na wyniki Grupy. Agora nie należy jednak do grupy spółek, które korzystały na zjawiskach wywołanych pandemią – odpowiedziała Anna Kryńska-Godlewska.

 

Segment kin

Inwestorzy dopytywali także o segment kin. Anna Kryńska-Godlewska powiedziała, że na chwilę obecną Spólka nie ma planów zamknięcia wybranych obiektów kinowych. Internauci pytali także o potencjalny termin otwarcia kin i oczekiwanej przez SPólkę frekwencji.

 

Decyzja o otwarciu kin będzie zależeć nie tylko od decyzji administracyjnej, ale także od dostępności repertuaru.

 

Oczekujemy szybkiego powrotu widzów do kin jak tylko pojawi się nowy repertuar. To obserwowaliśmy już w 3. kw. 2020 r. po otwarciu kin i nowych tytułach na dużym ekranie. Część z tytułów cieszyła się nawet większym zainteresowaniem niż przed wybuchem pandemii (film Patryka Vegi) – wyjaśniała Anna Kryńska-Godlewska.

 

Jeden z uczestników czatu zapytał, czy po pandemi mogą wzrosnąć ceny biletów lub produktów w barach kinowych.

 

Będziemy te kwestie analizować przed kolejnym otwarciem kin – stwierdziła Kryńska-Godlewska.

 

Wyniki finansowe

Przechodząc do wyników finansowych inwestorzy dopytywali o przeprowadzone oszczędności kosztowe i wpływ pandemii koronawirusa na rentownosć Grupy w długim terminie.

 

Ze wszystkich dokonanych oszczędności około połowa z nich przypadała na koszty stałe; druga połowa do koszty zmienne. Główne kategorie kosztów, które zostały obniżone to usługi obce, zużycie materiałów i energii, koszty reprezentacji i reklamy oraz wynagrodzeń i świadczeń na rzecz pracowników.

 

W 3. kw. 2020 r. po elastycznym dostosowaniu bazy kosztów do zmniejszonych przychodów widać było już istotną poprawę rentowności w Prasie, Internecie i Radiu. Celem Zarządu jest poprawa rentowności wszystkich biznesów, w szczególności po zakończeniu pandemii – wyjaśniała Anna Kryńska-Godlewska.

 

Jeden z internautów zapytał, czy możliwe są kolejne odpisy ze względu na drugą falę pandemii.

 

Na razie nie widzimy takiej konieczności. Tego typu przeglądy ponownie będziemy prowadzić pod koniec roku.

 

Uczestnicy czatu dopytywali o zadłuzenie Grupy i jego ewentualne zmiany w przyszłości.

 

Zadłużenie może ulec zwiększeniu w ramach wykorzystywania kwot w dostępnych limitach kredytowych. Dostępny limit kredytowy dla Agory S.A. to 100 mln zł i Spółka jeszcze z niego nie korzystała.

 

Wreszcie padły pytania o potencjalne akwizycje ze względu na pandemię i niską wycenę wielu podmiotów, a także o plany na 2021 roku.

 

Na chwilę obecną nie mamy takich planów. Jednak bardzo uważnie przyglądamy się temu jakie okazje rynkowe pandemia stwarza zarówno na rynku polskim, jak i za granicą.

 

Oczekujemy poprawy wyników naszych biznesów i będziemy starać się wykorzystać nowe szanse rynkowe – podsumowała Anna Kryńska-Godlewska.

 

  

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zapisem czatu z Grupą Agora

 

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie