Chat with us, powered by LiveChat

Analizujemy 8 wykresów światowych producentów gier. Sytuacja nie napawa optymizmem

Skomentuj artykuł
© Witthaya - Fotolia.com

Tym razem przyglądamy się zagranicznym deweloperom gier. Sytuacja w branży staje się coraz bardziej napięta. Czy wajcha przechyla się na korzyść niedźwiedzi?

 

Sprawdź także, jak prezentują się wyceny polskich spółek gamingowych na tle światowych gigantów, takich jak Activision Blizzard czy Electronic Arts.

Activision Blizzard

Kurs akcji Activision Blizzard zniżkuje od października ubiegłego roku. Do dzisiaj notowania spadły z okolic 85 dolarów do 40 dolarów, co oznacza przecenę o ponad 50%. Ponadto, w listopadzie pojawiła się ponad 12% luka spadkowa, a popyt nie podjął próby jej domknięcia. Zwracamy także uwagę, że pierwszy raz od 2013 roku kurs akcji spadł poniżej tygodniowej 200-okresowej średniej kroczącej (obecnie okolice 49 dolarów). W efekcie niedźwiedzie mogą mnożyć argumenty przemawiające na ich korzyść. Z drugiej strony poziom 40 dolarów to ważne wsparcie ponieważ są to m.in. okolice dolnego ograniczenia luki wzrostowej z początku 2017 roku.

 

Podsumowując, ważne poziomy wsparcia na wykresie Activision Blizzard to 40 dolarów, a poniżej 35 dolarów. Z kolei istotny opór to okolice 50 dolarów, czyli poprzednich szczytów oraz tygodniowej 200-okresowej średniej kroczącej.

 

Activision Blizzard – wykres kursu akcji (skala dzienna)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Activision Blizzard – wykres kursu akcji (skala tygodniowa)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Nintendo

Kurs akcji Nintendo porusza się w kanale spadkowym od marca 2018 roku. W maju notowania zanurkowały poniżej dziennej 200-okresowej średniej kroczącej, która od tego momentu pozostaje skutecznym oporem, a dodatkowo zbiega się z górnym ograniczeniem kanału spadkowego. Z drugiej strony, po rocznej korekcie kurs akcji dotarł do ciekawego wsparcia w postaci tygodniowej 200-okresowej średniej kroczącej, a jednocześnie okolic poziomu okrągłej ceny 30.000 jenów japońskich. W efekcie notowania znajdują się w kleszczach średnich, które identyfikujemy jako kluczowe wsparcie i opór. Potwierdzeniem negatywnego scenariusza może być spadek na nowy lokalny dołek, tj. poniżej 27.055 jenów japońskich. Z kolei potwierdzeniem pozytywnego scenariusza może być wyjście górą z kanału spadkowego, czyli obecnie powyżej 38.000 jenów japońskich.

 

Nintendo – wykres kursu akcji (skala dzienna)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Nintendo – wykres kursu akcji (skala tygodniowa)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 


 

Analiza techniczna spółek z GPW (webinar analityczny)

Poniedziałek, 18.02, godzina 14:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Weź udział 

Playlista z poprzednimi analizami wideo

 


Electronic Arts

Przecena akcji Electronic Arts w drugiej połowie 2018 roku sprowadziła kurs akcji z okolic 150 dolarów do nawet poniżej 75 dolarów, co oznacza spadek o około 50%. Ostatnie tygodnie są jednak niezwykle ciekawe dla notowań tej spółki, ponieważ charakteryzują się rekordowym wolumenem (największym od debiutu w 2011 roku), a także bardzo dużą zmiennością. Od 14,5% luki spadkowej w dniu 6 lutego, kiedy notowania spadły do okolic 80 dolarów, w zaledwie 4 dni urosły do nawet powyżej 105 dolarów, tj. o ponad 31%. Do tego, cały ruch z ostatnich tygodni dość precyzyjnie wpisuje się w zakres kluczowych poziomów wsparcia i oporu, tj. 75 zł i 105 zł (bardzo czytelne na wykresie w skali tygodniowej). 

 

Electronic Arts – wykres kursu akcji (skala dzienna)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Electronic Arts – wykres kursu akcji (skala tygodniowa)
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w programie AmiBroker; Dane: Stooq.pl.

 

Dalsza część artykułu jest dostępna za darmo po zalogowaniu tylko dla członków SII z rozszerzoną składką.

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie