Chat with us, powered by LiveChat

Dzisiaj ostatni dzień zapisów na akcje Unimotu po 45 zł

Skomentuj artykuł
© sdecoret - Fotolia.com

Dzisiaj, to jest 21 lutego 2017 roku, jest ostatni dzień dla inwestorów indywidualnych na składanie zapisów w ofercie publicznej Unimotu. Cena maksymalna za jedną akcję w ofercie została ustalona na 45 zł, a rynkowa cena akcji oscyluje aktualnie wokół 64 zł.

 

W ofercie zaproponowano 2,2 mln akcji, z czego około 20% może trafić do inwestorów indywidualnych. Nowi inwestorzy będą posiadać blisko 27,4% głosów w kapitale zakładowym, uprawniających do 25,2% głosów na WZA, przy założeniu uplasowania całej oferty. Łączne wpływy dla spółki przy cenie maksymalnej 45 zł wyniosą 99 mln zł. Unimot określił trzy główne cele emisji:

 

  • finansowanie wzrostu sprzedaży paliw – kapitał obrotowy jest w tej branży kluczowy do zwiększania przychodów,
  • wprowadzenie nowej marki stacji paliw w Polsce, UNIMOT ma umowę ze szwajcarską marką AVIA, której stacje paliw działają w całej Europie. Do 2020 roku UNIMOT chce kierować siecią 100 stacji z logo AVIA,
  • rozwój nowoczesnych technologii pomocnych w sprzedaży oleju napędowego i benzyn, UNIMOT pracuje nad aplikacją Tankuj24 do zakupów paliwa on-line.

 

Aby dowiedzieć się więcej o przeprowadzanej ofercie zobacz również: UNIMOT: oferta publiczna akcji. Celem wzrost sprzedaży paliw i rynek regulowany GPW.

 

Wczoraj, to jest 20 lutego 2017 roku, Unimot podał wstępne dane sprzedażowe za styczeń. Spółka osiągnęła przychody na poziomie 215 090 tys. zł, a więc były one o około 116% wyższe niż w styczniu 2016 roku. W relacji do grudnia były natomiast o około 42% mniejsze, jednak jest to analogiczny spadek do sytuacji sprzed roku – występujące różnice pomiędzy porównywalnymi okresami są efektem normalnego toku sprzedaży.

 

W przeciągu około 2 lat kurs akcji spółki wzrósł z okolic 10 zł do 90 zł. Ostatnia korekta sprowadziła cenę do poziomu 50 zł i na wykresie coraz bardziej widoczny staje się szeroki kanał boczny 50 zł – 90 zł. Jego wsparcie zostaje wzmocnione przez 200-okresową średnią kroczącą, która obecnie przebiega na poziomie 50 zł.

 

Unimot - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Unimot S.A.

Autor artykułu

 

Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII Adrian Mackiewicz, główny analityk rynku akcji SII

Posiadacz tytułu CFA i licencji doradcy inwestycyjnego (nr licencji 571). Ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych współpracuje od 2014 roku, obecnie na stanowisku dyrektora działu analiz. Autor licznych komentarzy rynkowych i analiz spółek notowanych na polskiej giełdzie. Prowadzi cykliczne webinary poświęcone analizie spółek z GPW oraz edukacyjny portfel akcyjny. Można go posłuchać w podcaście SII Echa Rynku. Prelegent na konferencjach inwestorskich. Autor wielu materiałów edukacyjnych, artykułów i webinarów, poświęconych zagadnieniom związanym z inwestowaniem i analizowaniem instrumentów finansowych. Zwolennik fundamentalnego podejścia do inwestowania.

Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Zwiększenie konkurencyjności działalności Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych poprzez wdrożenie oprogramowania do obsługi subskrypcji" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19. Więcej informacji o projekcie