Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Rusza Taurus Investment Fund

© Sergey Nivens - Fotolia.pl

W dniu 29 lutego 2016 roku wystartuje Taurus Investmend Fund - projekt koła naukowego Taurus z Łodzi, w którym zespół złożony z członków koła będzie prowadził wirtualny portfel inwestycyjny o wartości 10 000 zł.

 

Celem projektu jest pokazanie możliwości inwestycyjnych jakie daje giełda. Zespół prowadzący portfel będzie podzielony na dwie grupy: analizy technicznej i fundamentalnej. Zespół fundamentalny będzie dokonywał selekcji spółek, a zespół techniczny oceniał aktualne trendy cenowe i moment dokonania inwestycji. 80% środków z portfela ma być inwestowana w akcje, a pozostałe 20% w instrumenty pochodne.

 

Struktura portfela

 

Celem inwestyjnym portfela jest osiągnięcie stopy zwrotu 10% w przeciągu 4 miesięcy trwania projektu. Ponadto projekt będzie składał się z cyklu czterech bloków szkoleniowych, trwających około 6 godzin każdy, skłądających się z 3-4 prelekcji. Partnerami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Fundacja im. Lesława A. Pagi, Dom Maklerski BOŚ, Comparic.pl, a także Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

 

Więcej informacji o projekcie, a także stanie prowadzonego portfela inwestycynego, na dedykowanej stronie internetowej tif.skntaurus.pl.

 

Logo SKN Taurus

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Rusza Taurus Investment Fund