Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Walne Zgromadzenie Ergisu zatwierdziło program skupu akcji

© Oleg Zhukov - Fotolia.pl

Walne Zgromadzenie Ergisu w dniu 22 lutego 2016 roku podjęło uchwałę o skupie akcji nieprzekraczającym 5% kapitału zakładowego spółki. Cena nabycia akcji została ustalona w przedziale 0,6 zł – 10 zł za akcję.

 

Celem skupu jest umorzenie akcji. Podjęta uchwała upoważnia zarząd do skupu do dnia 31 grudnia 2018 roku. Spółka utworzy na ten cel kapitał rezerwowy w wysokości 19,7 mln zł. Zarząd już w komentarzach do wyników za IV kw. 2015 roku mówił, że w jego oczach obecna wycena akcji nie odzwierciedla wartości grupy.

 

Zgodnie ze wstępnymi wynikami za cały 2015 rok spółka wypracowała 675,1 mln zł przychodów (+1,1% rok do roku), 30,5 mln zł zysku operacyjnego (-1,9% rdr), 55 mln zł wyniku EBITDA (+3,6% rdr) i 15,4 mln zł straty netto wobec 19,1 zysku netto w 2014 roku. Strata wynikała z odpisu w wysokości 45,8 mln zł w IV kw. 2015 roku, który dotyczył wartości spółek niemieckich, wpisanych do bilansu grupy w momencie ich przejęcia. Z wyłączeniem tego odpisu zysk netto wyniósł 21,7 mln zł wobec 19,1 mln zł rok wcześniej.

 

Na wykresie spółki widnieją dwie duże luki, jedna wzrostowa, druga spadkowa. Obydwie spowodowane są wynikami finansowymi. W I półroczu 2015 roku Ergis odnotował wysokie dynamiki zysków, zysk netto wzrósł o 59,5% rok do roku. Wtedy na wykresie pojawiła się luka wzrostowa. Jednak już w kolejnym kwartale dynamiki drastycznie spadły. We wstępnych wynikach za III kw. 2015 roku spółka odnotowała zysk netto mniejszy o 58,5% rok do roku, tłumacząc to negatywnym wpływem niekorzystnych zjawisk rynkowych. Spowodowało to gwałtowną reakcję na rynku w postaci luki spadkowej.

 

Dobre wyniki operacyjne osiągnęliśmy w 2015 roku dzięki znaczącemu rozwojowi sprzedaży innowacyjnej folii stretch nanoERGIS, dobrym wynikom zrealizowanym na rynku miękkich folii PVC oraz wzrostom w dziedzinie laminatów giętkich do pakowania żywności. Decyzja o dokonaniu odpisów aktualizacyjnych, która spowodowała wykazanie straty na poziomie zysku netto, wyniknęła z działań restrukturyzacyjnych, związanych z przewidzianą fuzją spółek niemieckich. Odpisy, jako operacja czysto księgowa, nie mają wpływu na sytuację finansową Grupy” powiedział Tadeusz Nowicki, Prezes Zarządu Ergis SA.

 

Z technicznego punktu widzenia, kurs akcji oscyluje wokół ważnego wsparcia na poziomie 4 zł. Na razie jest ono bronione. Niewiele powyżej rysuje się opór przy cenie 4,50 zł. W podobnej odległości wyznaczyć można kolejne wsparcie – w okolicach 3,50 zł. Na tych poziomach może się zatrzymać, przynajmniej na chwilę, kurs akcji po wybiciu z 4 zł.

 

Ergis - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Ergis S.A.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Walne Zgromadzenie Ergisu zatwierdziło program skupu akcji
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie