Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dom Maklerski XTB rozdaje książki o inwestowaniu. Nawet kilkanaście tysięcy!

© Sergey Nivens - Fotolia.com

Dom Maklerski X-Trade Brokers rozpoczął niedawno Wielką Akcję Edukacyjną, w której zamierza rozdać Polakom kilkanaście tysięcy książek o inwestowaniu i zarządzaniu kapitałem. 

 

Podstawowym elementem w drodze do odniesienia sukcesu inwestycyjnego jest edukacja finansowa. Jest ona niezbędna, aby osiągnąć zysk i ograniczyć stratę. Kluczem do przewartościowania swoich przekonań odnośnie pieniędzy, ich zarabiania, oszczędzania i pomnażania, jest po prostu zdobywanie wiedzy. Dzięki poszerzaniu horyzontów i większemu zrozumieniu funkcjonowania mechanizmów kierujących rynkami finansowymi, zaczynamy dostrzegać okazje, które bez świadomości i inteligencji finansowej są często niezauważalne.

 

W nadchodzących miesiącach XTB planuje za darmo rozdawać książkę „Ryzykować trzeba umieć. Inwestorzy od kuchni o Forexie i o giełdzie.” podczas różnych okazji - konferencji, targów czy kongresów, ale również w biurowcach czy po prostu na ulicach polskich miast. Książka ta otrzymała nagrodę Economicus 2015 - II miejsce
w kategorii "Najlepszy poradnik ekonomiczny” i jest już kolejnym projektem wydawniczym zrealizowanym na przestrzeni ostatnich lat wspólnie przez XTB i wydawnictwo Helion.

 

Edukacja to podstawa na rynku finansowym. Bez odpowiedniej wiedzy podejmowanie decyzji inwestycyjnych jest o wiele trudniejsze, a rezultaty mogą być zdecydowanie niekorzystne dla inwestora. Kwestia tyczy się nie tylko inwestorów samodzielnie inwestujących swoje środki, ale też wszystkich którzy kiedykolwiek podjęli decyzję o lokowaniu swojego kapitału w jakiekolwiek produkty finansowe. XTB chce nieustannie dokształcać wszystkich uczestników polskiego rynku kapitałowego, aby rosła świadomość Polaków w zarządzaniu kapitałem – mówi Izabela Kozakiewicz, dyrektor XTB na Polskę, Niemcy, Rumunię i Węgry.

 

W ramach swojej misji edukacyjnej, jako elementy komplementarne do Wielkiej Akcji Edukacyjnej, XTB udostępnia inwestorom także kilka innych projektów mających na celu zwiększanie wiedzy inwestycyjnej – portal analiz ekonomiczno-politycznych TradeBeat, stworzoną specjalnie dla Polskiego inwestora bazę wiedzy i szkoleń inwestycyjnych Trading Academy oraz kilka dni temu wystartowanego eksperckiego bloga o łączeniu inwestowania z dzisiejszym szybkim tempem życia PowerYourMind.

 

Partnerami Wielkiej Akcji Edukacyjnej są: Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, fundacja Rada Biznesu, wydawnictwo Helion oraz specjalistyczna księgarnia internetowa Maklerska.pl. Patronem medialnym akcji jest gazeta Parkiet i portal Comparic.pl.

 

Dowiedz się więcej

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Dom Maklerski XTB rozdaje książki o inwestowaniu. Nawet kilkanaście tysięcy!
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie