Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Jan Kulczyk nie żyje

Jan Kulczyk nie żyje - poinformował Kulczyk Holding S.A. Jeden z największych polskich przedsiębiorców zmarł w wieku 65 lat.

 

Jan Kulczyk urodził się 24 czerwca 1950 roku w Bydgoszczy. Był właścicielem Kulczyk Holding i międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments. Pierwszą spółkę założył w 1981 roku - firmę handlową Interkulpol. W 1987 roku powstała KOV - Kulczyk Oil Ventures, międzynarodowa spółka spółka zajmująca się pozyskiwaniem i wydobyciem złóż ropy i gazu. W 1988 roku Jak Kulczyk został oficjalnym dealerem Volkswagena. Kulczyk Holding założył w 1991 roku. Swoje inwestycje przeprowadzał głównie w branżach: energetyka, ropa naftowa i gaz, infrastruktura i nieruchomości. Od 2002 roku był uznawany w rankingach za najbogatszego Polaka, za wyjątkiem 2007 roku. W rankingu z 2015 roku jego majątek oszacowano na 15,1 mld zł.

 

Gazeta Wyborcza dotarła do informacji, że powodem śmierci mogły być powikłania po drobnym zabiegu kardiologicznym, który Jan Kulczyk miał przeprowadzony w Wiedniu.

 

Jedną z ostatnich decyzji podjętych przez biznesmena była sprzedaż Pekaesu, który przejął w 2009 roku. Od momentu objęcia władzy przez Kulczyka, Pekaes zaczął zwiększać przychody i poprawiać rentowność.

 

Na informację o śmierci Jana Kulczyka nerwowo zareagował rynek. Największa kontrolowana przez niego giełdowa spółka - Ciech, spadała w trakcie sesji nawet ponad 5%, a do godziny 10:00 strata została pomniejszona do 1%. Mocniej zareagował Serinus, który traci do 8,3%.

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Jan Kulczyk nie żyje
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie