Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Przybyło (AB): Polska nie jest rynkiem przesyconym, widzimy duży potencjał

© Gajus - fotolia.pl

„Do nowego centrum w Magnicach przeniesiemy się do końca 2015 roku. Centrum umożliwi wejście na nowy poziom obrotów, sprostanie nowym wymogom i rozwój e-commerce” – mówił w wywiadzie dla kanału Inwestorzy.tv podczas konferencji WallStreet w Karpaczu Prezes Zarządu AB S.A., Andrzej Przybyło.

 

Inwestorzy.tv

 

Nowe centrum logistyczne kosztowało ponad 130 mln zł brutto. Spółce udało się uzyskać grant unijny w wysokości ponad 20 mln zł na budowę centrum. Wstępnie oszczędności wynikające z posiadania większego centrum logistycznego oszacowano na 2 mln zł, czyli tyle ile spółka obecnie płaci za wynajem zewnętrznych magazynów. Dodatkowe oszczędności w przyszłości będą związane ze skalowaniem automatyki, pełnym ruchem i przepustowością.

 

Bardzo duży potencjał do wzrostu spółka widzi w segmencie zabawek, w którym panuje bardzo duże rozdrobnienie rynku i nie ma określonego lidera ani w dystrybucji ani w detalu. Planami AB jest pozyskanie najlepszych dystrybucji pod szyldem Wyspa Skarbów.

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Przybyło (AB): Polska nie jest rynkiem przesyconym, widzimy duży potencjał
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie